Ege Haberleri

  Megapol’ün yatırım atağı

  Mete Tamer OMUR / HÜRRİYET
  03.06.2015 - 01:32 | Son Güncelleme:

  MEGAPOL Urla ile birkaç yıldır süren sessizliğini bozan Megapol Group, 5 yıl içinde İzmir’e 1 milyar dolarlık yatırım yapmaya hazırlanıyor.

  Konuttan iş merkezine, tiyatrodan konferans salonuna, spor merkezi gibi bir kentte bulunması gereken tüm detayları 3 projesinde toplayan firma, 5 yılda 900 bin metrekarelik inşaat yapacak. Megapol Group Yönetim Kurulu Başkanı Selim Gökdemir, hem Megapol Urla’da gelinen son durumu, hem yeni projelerini, hem de İzmir’de gayrimenkul sektörünün geleceğine ilişkin değerlendirme yaptı. Şehrin çöken bölgelerinde yer alarak o alanı geliştirme misyonuyla hareket ettiklerini anlatan Selim Gökdemir, şöyle devam etti:

  Megapol’ün yatırım atağı

  SESSIZLIK BOZULDU

  “Megapol Urla’da postgetto diye ürettiğimiz bir kavramla mutlu yaşamı sunmayı hedefliyoruz. Gettolardan farklı olarak her yaştan ve meslek grubundan sakinler olacak. Yine konumdan çok erişimin önem kazandığı bir dünyada önemli bir lokasyonda bu projeyi hayata geçirdik. Ve bu projenin bir özelliği de yeni bir yaşam konsepti sunması. Ne şehir içindeki dar ve konforsuz mekanlar, ne de şehir dışındaki büyük müstakil villalardaki pahalı hayat. Biz bunun karmasını yaptık. Konforlu, sağlıklı ve sosyal yeni bir yaşam konsepti sunduk.”

  Megapol’ün yatırım atağı

  BIR YILDA YÜZDE 50 KAZANÇ

  3 etaptan oluşan ve 190 villanın yer aldığı Megapol Urla’nın önemli bir kısmının satıldığı bilgisini veren Selim Gökdemir, 30 milyon dolar yatırımla hayat bulan projenin 30 Haziran’da sahiplerine teslim edileceğini dile getirdi. Selim Gökdemir, bir yıl önce projeden konut alanların yüzde 50 kazanç elde ettiğini söyledi.

  ÜÇ PROJE GELİYOR
  Şirketin yeni projeleri hakkında da değerlendirmelerde bulunan Selim Gökdemir, şu bilgileri aktardı: “5 yılda 1 milyar dolarlık yatırım planlıyoruz. Megapol Çarşı Kule, Megapol City ve Megapol İzmir isimli 3 projemiz var. Bunların ikisi yakında hayata geçiyor. Toplamda 900 bin metrekarelik bir inşaat 5 yılda üretilecek.

  Gıda Çarşısı’nda ye alacak olan Çarşı Kule’de, konferans salonları, 1+1 ofis, home ofis ve konutlar yer alacak. 2017’de tamamlamayı planlıyoruz. Yine aynı bölgede Megapol City iki kule ve caddeden oluşuyor. Otel, öğrenci yurdu, klinik, fitnees center, AVM, sanat merkezi, tiyatro gibi bir kentte bulunması gereken tüm ihtiyaçları bu çatı altında topladık. Bu da 2018’de tamamlanacak. Megapol İzmir, Yeni Fuar Alanı’nın karşısında yer alıyor. Onunla ilgili de proje çalışmalarımız sürüyor.”

  35 Liraya balık
  Projede geniş bahçeler, yaya yolları, beach club, spa, wellness, açık ve kapalı yüzme havuzları, açık spor salonları, 7/24 güvenlik, housekeeping, kreş, restoran, cafe, market ve limuzin hizmetleri gibi bir çok artının yer aldığı bilgisini veren Gökdemir, “Gemi görünümünde bir restoranımız olacak. 300 kişilik bu restoranın en büyük özelliği, makul fiyatı. İzmir’de balık restoranları çok pahalı. Bizim hedefimiz kişi başı 35 lira gibi bir fiyatlandırma. Bu konsepti yaymak gibi hedefimiz var. Arjantin ya da Japon restoranları gibi o ülkelerin mimari tarzıyla dünya mutfaklarını sahil şeridine taşımak istiyoruz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı