Ege Haberleri

  Meclise saldırı

  Hürriyet Haber
  03.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bir grup izleyici Buca’da partiden istifa eden dört bağımsız üyeye tepki gösterdi, üzerlerine pet şişe ve pinpon topu attı.

  Buca Belediye Meclisi’nde, bir süre önce CHP’den istifa eden bağımsız üye Lokman Fazla, alınacak personelle ilgili bazı eleştiriler yöneltti.Başkan Ercan Tatı’nın yönettiği toplantıyı balkondan izleyen bir grup CHP’li, Fazla’nın konuşmasını engelledi.

  Üyeliği bırakın
  Partililer, “Partiden istifa etmek onursuzluktur. Bu parti sayesinde meclise girebildiniz. Oylarımız haram olsun. Meclis üyeliğinden de istifa edin. Belediye başkanımız yalnız değildir. Bu parti sahipsiz değildir” diye bağırdı. Partililer meclis üyelerine tepki gösterirken, üyeler de yanıt vermeye çalıştı, “Bunun yeri meclis değildir. Lütfen dışarı çıkın” dedi. Partililer, eleştrilerine ıslık ve düdük çalarak devam etti. Başkan Tatı, toplantıya 10 dakika ara verdi.

  Bu nasıl cesaret
  Bu arada izleyici bölümünden meclis üyelerinin üzerine pinpon topu ve pet su şişesi atıldı. Aradan sonra izleyiciler, bu kez bağımsız üye Rıza Zayıfoğlu’nu eleştirdi. Önerge vermek isteyen Zayıfoğlu, eleştiriler nedeniyle sözlerini tamamlayamadı. Protestocular, bu kez konfeti patlattı, ortalık karıştı. Alt kattakiler protestocu CHP’lilere tepki gösterince gerginlik büyüdü.

  Salonu basacaklardı
  Üst kattakiler meclis solonuna girmek istedi, zabıta memurları engelledi. Bağımsız üyeler, güvenlikleri için grup odasına götürüldü, toplantıya yine ara verildi, son bölümde salona izleyici alınmadı. Meclis üyeleri Adnan Öztekin, Rıza Zayıfoğlu, Lokman Fazla’dan sonra Bektaş Gürsoy da CHP’den divan üyeliğinden istifa ettiğini açıklamıştı. Meclis toplantısını CHP Buca İlçe Başkanı Bektaş Gül de izledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı