Ege Haberleri

  Mavi kapak getirene atla gezmek bedava

  Doğan ZELOVA / GELİBOLU, (DHA)
  28.08.2012 - 10:19 | Son Güncelleme:

  Çanakkale’nin Gelibolu İlçesi'nde bulunan Güneyli Tatil Köyü'nde hizmet veren bir otelin işletmecisi başlattığı uygulama ile beğeni topluyor.


  Tekerlekli sandalye alabilmek için gereken mavi kapak kampanyasına 10 litrelik su bidonunda kapak toplayarak destek olanlar oteldeki atlar ile ücretsiz gezdiriliyor.
  Güneyli'deki Martı Otel'in işletmecisi Suat Bekyar, tekerlekli sandalye kampanyasına herkesin katkısını sağlamak için değişik bir uygulamaya imza attı. Bekyar, otelinde normalde 5-10 lira ödenerek gerçekleştirilen atlı gezi turlarında, 10 litrelik su bidonu içine mavi kapak toplayıp getirenlerden para almıyor. Kampanyanın duyulmasından sonra Güneyli sahilinde tatil yapan yüzlerce vatandaş, kampanyaya yardım amaçlı mavi kapak toplayarak Martı Otel'e getirip, istediği ata binerek ücretsiz geziyor. Otel işletmecisi Suat Bekyar, engelli vatandaşlara yardımda bulunmak amacıyla daha fazla mavi kapak toplanmasını sağlamak için böyle bir uygulama başlattığını belirtti. Bekyar, “10 litrelik su bidonunun içini mavi kapak ile doldurup getirenlere at gezisi bedava dedik. Kampanyamız beklenenden daha fazla ilgi gördü. İlk tekerlekli sandalyemizi geçtiğimiz gün aldık. İkincisi için de yeterli sayıda kapağı biriktirmek üzereyiz. Vatandaşlarımız oldukça duyarlı. Kapakları getiren atlara binerken, onların sayesinde engelli kardeşlerimizde tekerlekli sandalyelerine binip özgürlüklerine kavuşacak” dedi.
  Tatil için geldikleri Martı Otel'de eşi ve çocukları ile konaklayan Gülçin Sultan, uygulamayı duyduklarından itibaren ailece kapak toplamaya başladıklarını söyledi. Diğer bir otel müşterisi Eda Öz ise, “Önemli olan ata binmek değil. Burada tatildeyiz. Boş vaktimizi iyi bir şeyler yaparak değerlendirmek istiyorduk. Böyle bir kampanyayı duyunca arkadaşımla kapak toplamaya başladık. Alınacak sandalyede bizim de katkımızın olması mutluluk verici” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı