Ege Haberleri

  Marmaris’te bunaltan Afrika sıcakları

  Ali GÜNDOĞAN/MARMARİS (Muğla), (DHA)
  25.07.2015 - 01:39 | Son Güncelleme:

  MUĞLA’nın Marmaris İlçesi’nde, Afrika sıcak hava dalgası artan nemle birleşince iyice bunalttı. Serinlemeye çalışan kent sakinleri ile yerli ve yabancı turistler plaj, su parkları ve otel havuzlarını doldurdu.

  Kent merkezindeki caddelere konumlandırılmış elektronik termometreler gölgede 40 dereceyi gösterdi. Artan nemle birlikte hissedilen sıcaklığın 45 dereceye ulaştığı kentte, deniz suyu sıcaklığı 27 dereceyi buldu. Havuz başları, su parkları ve plajlar dolup taşarken, sokaklar boşaldı. Mavi bayraklı halk plajlarında yerli ve yabancı turistler renkli görüntüler oluşturdu.

  Marmaris’te bunaltan Afrika sıcakları

  Afrika sıcak hava dalgasının etkisinden kurtulmak isteyen kimi turistler gün boyu denizden çıkmadı. Bazı tatilciler şemsiye altında denizden gelen esintiyle serinlemeye çalışırken, kimileri su sporlarında heyecan aradı. Kuzey Avrupa ülkelerinden turistler ise şezlongda sere serpe güneşlendi. Bazı tatilciler ise gün boyu çocuklarıyla denizde oyunlar oynayarak serinledi. Otel havuzları ve su parkları plajları aratmayan kalabalıklara sahne oldu. Su parklarında çeşitli büyüklükteki kaydırak ve havuzlarda turistler hem eğlendi hem serinledi.

  Marmaris’te bunaltan Afrika sıcakları

  MECBUR KALMADIKÇA DIŞARI ÇIKMAYIN

  Muğla Halk Sağlığı Müdürü Uzman Doktor Mustafa Nuri Ceyhan, "Afrika sıcak hava dalgasına girdi. Yaşlı ve hastalar gündüz 11.00- 16.00 arası mecbur kalmadıkça dışarı çıkmasınlar. Dışarıda olanlar mutlaka bol miktarda su tüketmeli ve şapkasız dolaşmamalılar" dedi.

  Kavuran sıcaklar nedeniyle ilçenin çeşitli noktalarına konumlandırılmış trafik ışıkları arızalandı. Özel hastane ve polikliniklere güneş çarpması nedeniyle 4 kişinin başvurduğu belirtildi.

  İlçe Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, Afrika sıcak hava dalgasının etkisinin ay sonuna kadar süreceğini açıkladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı