Ege Haberleri

  Marmaris Güzeli tacı Rus Anastasiya'nın oldu

  Mustafa SARIİPEK / MARMARİS, (DHA)
  26.09.2013 - 01:15 | Son Güncelleme:

  MUĞLA'nın Marmaris İlçes'nde, bir hafta sürecek Real Men Cup Yelken Yarışması'na renk katmak amacıyla düzenlenen Marmaris Güzeli Yarışması'nda Anastasiya Alekseyeva tacı takan isim oldu.


  Marmaris'in Rusya'da daha fazla tanınması amacıyla Marmaris Beyediyesi'nin de katkılarıyla ilçede 23-28 Eylül tarihleri arasında Real Men Cup Yelken Yarışları düzenlendi. Bu nedenle de Rusya'nın değişik bölgelerinden 128 kişilik grup, Marmaris'e getirilerek yarışlar başlatıldı. İlk gün müsabakalarının ardından yarışlara renk katması amacıyla da iki ay önce Rusya'da sonuçlanan Miss Bikini 2013 yarışmasında finale kalan 10 Rus güzeli bu kez Marmaris Güzeli seçilebilmek için yarıştı.

  Grand Yazıcı Mares Otel'de 7 kişilik jüri karşısına çıkan güzeller önce bikinileriyle podyuma çıktı. Daha sonra üstlerine tişort giyen güzeller son olarak da seçtikleri özel kıyafetler ile üçüncü kez jürinin karşısında yerlerini aldı. Değerlendirme yapmakta zorlanan jüri, gecenin sonunda Anastasiya Alekseyeva Marmaris Güzeli seçip, tacını taktı. İkinciliği Yevgeniya Martirosyan, üçüncülüğü ise Anastasiya Lepihova kazandı. Lepihova, aynı zamanda Mares Oteli Güzeli ödülünün de sahibi oldu. Mares Otel Güzeli Lepihova'ya Mares Otel Genel Müdürü Mehmet Nuri Gönenç, otellerinde bir hafta konaklama hediye ettiğini açıkladı.
  Real Men Cup Yelken Yarışması Proje Sorumlusu Alina Dahoraeva, yarışmayla ilgili bilgi verip, “Rusya'nın bütün bölgelerinde bölge bölge ‘miss bikini’ yarışmaları düzenlendi. Kendi bölgelerinde dereceye girenler Moskova'da finalde birbirleriyle yarıştılar. Moskova'da finale kalan 10 güzeli Marmaris'e getirdik. Amacımız, ‘yelken yarışlarına ayrı bir renk olsun’ diye Marmaris güzelini seçmekti. Marmaris'te beklediğimiz ilgiyi çok fazlasıyla bulduk. Belediye Başkanı Ali Acar başta olmak üzere tüm yetkililer çok sıcak davrandılar. Bu nedenle önümüzdeki sene de yarışların ikincisini yapmayı planlıyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı