Ege Haberleri

  Maraton trafiğine dikkat

  İZMİR, (DHA)
  04.09.2015 - 13:56 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in Kurtuluşu Yarı Maratonu nedeniyle, koşunun yapılacağı 6 Eylül Pazar günü saat 08.00’den itibaren Cumhuriyet Bulvarı, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı ile Haydar Aliyev Bulvarı’nda trafik tek bölümden gidiş-dönüş olarak verilecek. Koşu nedeniyle Bostanlı-Üçkuyular arabalı yolcu gemileri de 08.00-12.00 saatleri arasında çalışmayacak.

  Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıldönümü kutlamaları kapsamında bu yıl üçüncü kez düzenlediği yarı maraton 6 Eylül Pazar günü koşulacak. Yerli ve yabancı 1000’in üzerinde sporcunun katıldığı yarı maraton, Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak İnciraltı’nda Dokuz Eylül Üniversitesi Su ürünleri Fakültesi önünden dönülerek tekrar Cumhuriyet Meydanı’nda son bulacak. Bu yıl rekor sayıda katılımın yaşanacağı yarışlarda geçen yıl 410, önceki yıl ise 357 atlet mücadele etmişti.

  Maraton trafiğine dikkat

  TRAFİK DÜZENLEMESİ

  Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) kurallarına uygun olarak düzenlenen maraton nedeniyle, 6 Eylül Pazar günü güzergah boyunca özel trafik düzenlemesine gidildi.

  Koşu günü sabah saat 08.00’den itibaren Cumhuriyet Bulvarı’nın Pasaport-Konak istikameti, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nın Üçkuyular istikameti ile Haydar Aliyev Bulvarı’nın Beşyol Kavşağı istikameti trafiğe kapatılacak. Kapatılan yollarda trafik, tek bölümden gidiş-geliş olarak verilecek. Trafik konileriyle ayrılacak güzergahlardaki sinyalizasyon sistemi de yeniden düzenlenerek araç trafiğinin akışı sağlanacak. Koşu nedeniyle Bostanlı-Üçkuyular arabalı yolcu gemisi seferlerine de 08.00-12.00 saatleri arasında ara verilecek. Yarış bitimiyle birlikte trafik akışının normal düzenine döneceği bildirildi.

  KAPANACAK NOKTALAR:

  Konak Tüneller YKM önünden Mustafa Kemal Sahil Bulvarı istikametine

  Konak köprü altı iskele otoparkı çıkışı

  Karataş Kavşağı

  Halil Rıfat Paşa Kavşağı

  Küçükyalı Kavşağı

  Göztepe Kavşağı

  Depo Kavşağı (Adnan Saygun Sanat Merkezi dönüşü)

  Levent Marina kavşağı Haydar Aliyev girişi

  Levent Marina Aktarma Merkezi ve feribot Çıkışı

  Levent Marina girişi

  Engelliler Merkezi girişi

  Kent Ormanı otoparkları

  9 Eylül Su Ürünleri çıkışı

  Miting Alanı Giriş-çıkışı

  İlçe Emniyet girişi

  İZELMAN otoparkları

  Beşyol Kavşağı Özdilek istikameti

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı