Ege Haberleri

  Manisa'nın rekortmenleri

  Nermin UÇTU / MANİSA, (DHA)
  28.02.2016 - 14:37 | Son Güncelleme:

  MANİSA’da 2015 yılında en yüksek gelir ve kurumlar vergisi ödeyen rekortmenler ödüllendirildi. Kurumlar vergisinde birinci sırayı Schneider Elektrik alırken; gelir vergisinde birinci Turgutlulu işadamı Eyüp Altan oldu.

  Manisa Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından 2015 yılının vergi rekortmenleri için ödül töreni düzenlendi. Manisa Vergi Dairesi’ndeki törene; Vali Erdoğan Bektaş, Manisa Vergi Daire Başkanı Yılmaz Çakan ve ödül alacak firmaların temsilcileri katıldı.

  Konuşma yapan Manisa Vergi Daire Başkanı Yılmaz Çakan, vergisini düzenli ödeyen mükelleflere teşekkür etti. Kentte her geçen yıl vergi gelirlerinin arttığını dile getiren Çakan, Manisa’nın ülkeye büyük oranda katkı sağladığına dikkat çekti.

  Manisa Valisi Erdoğan Bektaş da, vergi rekortmenlerini tebrik etti. Bektaş, vergi ödemenin yanı sıra ödenen vergilerin nerelerde kullanıldığını da vatandaşın sorgulaması gerektiğini belirtti. Bektaş, "İşadamlarımızı, girişimcilerimizi yormayalım. Onlar milletimizi sırtında taşıyor. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Büyük belirsizlikler var. Yarınımızda ne olacağını çok net göremiyoruz. İşadamlarımızın, mükelleflerimizin daha çok diken üstünde olduğunu biliyoruz" diye konuştu.

  Konuşmaların ardından kurumlar vergisi rekortmeni Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Schneider Elektrik ve gelir vergisi rekortmeni Turgutlulu Eyüp Altan ödüllendirildi.

  Vali Erdoğan Bektaş, kurumlar vergisi rekortmeni Scheneider Elektrik Sanayinin ödülünü şirket Mali İşler Müdürü İzzet Erdal’a, gelir vergisi rekortmeni Eyüp Altan adına ödülü de yeğeni Mesut Altan’a verdi.

  Kurumlar vergisinde ikinci Bosch Termoteknik Isıtma ve Klima Sanayi, üçüncü Türkiye Kömür İşletmeleri, dördüncü Maxion İnci Jant Sanayi, beşinci Maxion Jantaş Jant Sanayi, yedinci Pilenpak Ambalaj Sanayi, sekizinci Valfsel Armatür Sanayi, onuncu da Ünlü Ziraat Aletleri Zirai Ürünleri Sanayi şirketi oldu. Rekortmenler arasına giren iki firmanın da isminin açıklanmasını istemediği öğrenildi.

  Gelir vergisinde birinci sırayı Turgutlu’dan Eyüp Altan alırken, üçüncü sırada Turgutlulu Mustafa Altan, altıncı Muhterem Günercan, yedinci Murat Dinç, dokuzuncu Hüsamettin Kabasakal, onuncu da Osman Gündoğan oldu. Ödül töreninin ardından gelir ve kurumlar vergisi rekortmenleri hep birlikte fotoğraf çektirdi.  Etiketler: rekortmen

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı