Ege Haberleri

  Manisalı işsizlere mesleki eğitim

  Ersan ERDOĞAN / MANİSA, (DHA)
  24.10.2015 - 16:02 | Son Güncelleme:

  MANİSA Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Salim Eroğlu, Manisa’da istihdamın arttırılması ve işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine yönelik düzenledikleri kurslardan 2015 yılında 11 bin 943 kişinin faydalandığını söyledi.

  Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Salim Eroğlu, 2015 yılında toplam 955 mesleki eğitim kursları ve işbaşı eğitim programları düzenlediklerini söyleyerek eğitimlerden 11 bin 943 kişinin faydalandığını açıkladı Toplamda 12 milyon 444 bin 116 TL bütçe ayrıldığını belirten Eroğlu, işbirliği halinde düzenlenen mesleki eğitim kurslarında kursiyerlerin devam ettikleri her gün için 20 TL kursiyer cep harçlığı, Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi (UMEM) projelerine ise katılan kişilere 25 TL kursiyer cep harçlığı ödendiğini söyledi. Eroğlu, "Ayrıca kurslara katılan tüm kursiyerlere iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primleri ve genel sağlık sigortası primleri yatırılıyor. 2015 yılında düz dikiş makineci, halı dokuyucu, yöresel bez dokumacı, aşçı yardımcısı, fayans, seramik ve karo döşemecisi, çoban/sürü yönetim elemanı yetiştirmek üzere çeşitli kurslar açıldı" dedi.

  Vatandaşların kendi işlerini kurmalarına ve geliştirmelerine yardımcı olmak ve yeni girişimci desteğine başvurabilmelerini sağlamak amacıyla da girişimcilik eğitim programları düzenlediklerini ifade eden Eroğlu, girişimcilik eğitim programı kapsamında 2015 yılında toplam 11 proje düzenlenerek 267 kişinin programdan faydalandığını sözlerine ekledi.

  Etiketler: işsiz

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı