Ege Haberleri

  Manisa'da aracını dolmuş durağına parkeden yandı

  İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)
  19.09.2012 - 10:18 | Son Güncelleme:

  Manisa’da son 30 gün içinde dolmuş duraklarına park eden 300 otomobilin yediemin otoparkına çekilip, sürücülerine 72'şer TL para cezası kesildi.

  Manisa Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, kent merkezindeki dolmuş duraklarında yaşanan park sıkıntısını çözmek amacıyla geçen Ağustos ayı ortalarında Manisa Şoförler Odası'nın desteğiyle özel bir ekip kurdu. Şoförler Odası'nın tahsis ettiği araçla kent merkezindeki dolmuş duraklarını mercek altına alan ekip, geçen bir aylık sürede 600 otomobil üzerinde uygulama yaptı. Uygulamada 600 otomobilden 300'ü dolmuş durağında beklediği için uyarılırken, park etmiş olan 300 otomobil ise yediemin otoparkına çekildi, sürücülerine ise 72'şer TL para cezası kesildi.
  Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Bilge Ünal, dolmuş duraklarında yaşanan park sıkıntısının önüne geçeceklerini belirterek, “Bu konuda günde yüzlerce şikayet alıyoruz. Artık oluşturduğumuz özel ekiple kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız. Dolmuş duraklarına kim otomobil park ettiyse gereken yapılacak. Bu sorunu çözeceğiz. Ekibimiz her gün kontrollerine devam edecek” dedi.
  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı