Ege Haberleri

  Manisa’ya 5 yıldızlı engelli tatil köyü

  İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)
  28.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MANİSA İl Genel Meclisi Başkanı AK Parti’li Hayrullah Solmaz, merkeze bağlı Güzelköy’de 20 dönümlük arazi üzerine engelliler için tatil köyü kurulacağını açıkladı.

  Muhtarlık tarafından hibe edilen alanda inşa edilecek tatil köyünün hem zihinsel engelli çocukları olan aileler hem de zihinsel engelliler için önemli bir proje olduğunu dile getiren Solmaz, “Zihinsel yakını veya çocuğu olan aileler bir ömür boyu hayatlarını bu kişilere adıyor. Onları emanet edip zaman geçirecekleri bir yer yok. Ayrıca, zihinsel engellilerin de eğlenceli ve hoşça birkaç hafta geçirecekleri tatil yerleri yok. Bu tesis bu açağı kapatacak” dedi.

  Yaklaşık maliyetin 7 milyon lira olduğunu ifade eden Hayrullah Solmaz, Manisalı hayırseverlerden de destek alacaklarını söyledi, şunları kaydetti: “İçinde büyük bir yüzme havuzu olacak. Her yıl yaz aylarında yunuslar getirilecek ve zihinsel engellilerimizin rehabilitesine katkı sağlanacak. Spor tesisleri, sosyal tesisler, atölyeler olacak. Ayrıca, çeşitli illerden gelen zihinsel engellilerin aileleri için otel olacak. Tatil köyünün aktif olmadığı aylarda ise zihinsel engellilerimiz için rehabilitasyon eğitimleri verilecek. Yıl boyunca 7 gün 24 saat hizmet sunulacak. 2013 sonunda açılacak” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı