Ege Haberleri

  Manisa’nın taslak bütçesi 65 milyon TL

  Manisa’nın taslak bütçesi 65 milyon TL
  24.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Manisa İl Genel Meclisi’nin 2010 yılı taslak bütçesi 65 milyon TL olarak belirlendi. MHP’li üye Mehmet Baştuğu, toplantıya kravatsız gelerek, taraflı davrandığını düşündüğü AKP’li Başkan Dursun Ali Yıldız’ı protesto etti.

  MANİSA İl Genel Meclisi, 2010 yılı taslak bütçesini belirlemek amacıyla hafta sonu mesaisi yaptı. Gündem dışı konuşmalarda söz alan MHP’li Mehmet Baştuğu, AKP’li Başkanı Dursun Ali Yıldız’ın muhalefete karşı taraflı davrandığını, protesto etmek için toplantıya kravatsız geldiğini söyledi, “Ayrıca resmi kurumlardaki müdürler muhalefet partisinin il genel meclisi üyelerine karşı gereken ilgiyi göstermiyor. Ancak AKP’lilerin her istediğini gerçekleştiriyor. Böyle bir tutum olmaz. Sanki müdürlerin hepsi bize karşı tembihleniyor” dedi.
  Yanlış yaptırmam
  Yıldız ise tarafsız davrandığını belirtti, “Müdürlere (muhalefet partisinin meclis üyelerinden talep gelirse geri çevirin) deme lüksümüz yok. Böyle bir şey talep bile edilemez. Bu tür ithamlar meclisimizi üzer ve yaralar. Biz her zaman yapılan haksızlıkların arkasında durduk. Eğer meclis üyelerimize de bir yanlışlık yapıldıysa, kim olursa olsun arkasında dururum” diye konuştu.
  Yaşanan gerginliğin ardından İl Genel Meclisi’nin 2010 yılı taslak bütçesi görüşüldü. Meclisin 2010 yılı taslak bütçesinin 65 milyon TL olduğu açıklandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı