Ege Haberleri

  Manisa Kent Konseyi'nin yeni Başkanı belli oldu

  Mehmed Hakkı ÖZBAYIR / MANİSA, (DHA)
  31.01.2012 - 14:10 | Son Güncelleme:

  Manisa Belediyesi Kent Konseyi'nde yapılan seçimli olağan genel kurul sonrasında yeni başkan Mustafa Genç oldu.

  Belediye Meclis Salonu'nda yapılan Kent Konseyi seçimli olağan genel kuruluna Belediye Başkanı MHP'li Cengiz Ergün, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, Belediye Meclis üyeleri, İl Genel Meclis üyeleri, oda ve dernek temsilcileri katıldı. Kent Konseyi Başkanı Mustafa Pala, konseyin çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgi vererek, Kent Konseyi'nin birlikte çalışmanın ve ortak aklın en güzel örneği olduğunu söyledi.
  Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kent konseylerinin birlikte yönetim ilkelerini hayata geçiren demokratik platformlar olduğunu vurguladı. Katılımcı yönetim açısından kent konseylerinin önemli olduğunun altını çizen Ergün, “Kent konseyinin görüşleri bizim için önemlidir. Eleştirileri ve önerileri bizlere yol göstericidir. Yerel yönetimin projelerinin hayata geçmesi süresince yaşanan tartışmalara kent konseyi de dahil olmalı ve mutlaka görüşünü bildirmelidir. Biz yaşayan bir Manisa hayal ediyor ve yaşayan bir kent inşa etmek için çabalıyoruz” dedi.
  Konuşmaların ardından Kent Konseyi Başkanı ve yürütme kurulu üyeliklerinin seçimi gerçekleştirildi. Kent Konseyi Başkanlığına adaylığını koyan tek isim olan Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Mustafa Genç, üyelerin tamamının oyunu alarak başkan seçildi. Yürütme kurulunda, Ali Dilaver Öner, Afiz Çiçek, Yılmaz Kocatuğ, Murat Kümüştekin, Sevilay Altan, Mustafa Atalay ve Beyhan Yörür yeraldı. Kadın Meclisi Başkanlığı'na Seher Taydaş, Gençlik Meclisi Başkanlığına da Berna Albayrak seçildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı