Ege Haberleri

  Manisa Kebabı yetim kaldı

  Mehmed Hakkı ÖZBAYIR / MANİSA, (DHA)
  28.09.2014 - 01:21 | Son Güncelleme:

  MANİSA’nın yöresel lezzeti Manisa Kebabı’nın duayen ustalarından ’Gülcemal’ olarak tanınan Cemal Yansiler, 77 yaşında yaşamını yitirdi.

  Manisa’da lezzet durakları arasında ilk sıralarda yer alan ve kente gelenlerin ilk uğradığı yerler arasında bulunan Gülcemal Kebap’ın isim babası ve hayat veren ustası Cemal Yansiler, kalp yemzeliğinden bu sabah yaşamını yitirdi.

  Manisalılar’ın yakından tanıdığı ve sevdiği Gülcemal usta, ulusal televizyonların gurme programlarına bir çok kez konuk olarak Manisa’yı ve Manisa kebabını tanıtmış, kentin turizm değerinin artmasına katkı da bulunmuştu. 57 yıldır Kuyumcular Çarşısı arkasındaki işyerinde hizmet veren Gülcemal kebabın sahibi Cemal Yansiler bir süredir parkinson, diyabet rahatsızlığı ve kalp yetmezliği nedeniyle tedavi görüyordu. Yansiler’in ölümü yakınları ve sevenlerini yasa boğdu.

  Bugün ikirndide Hatuniye Camisi’nhde kılınan namazın ardından Yansiler’in bir süre omuzlarda taşınan cenazesi Çatal mezarlığı’na götürülüp, gözyaşları içinde toprağa verildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı