Ege Haberleri

  Manisa DSP’de sancılı kongre

  Hürriyet Haber
  30.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MANİSA DSP Merkez İlçe Örgütü'nde, yarın yapılacak kongre öncesi sancı yaşanıyor. DSP Genel Merkezi, kongrede oy kullanacak 149 delegenin 106'sına onay verirken, aralarında eski il başkanlarının da yeraldığı 43 kişiyi kayıt yenilemede çıkan sorunlar nedeniyle delege kabul etmedi.

  ANKARA DSP İl Örgütü eski başkanlarından Veli Şencan ile eski yöneticilerden Mustafa Kasap, Abidin Yatkın, Tahir Berbaroğlu, Feza Tunçkan, halen disiplin kurulu başkanlığı yapan Musa Yüksek, İl Genel Meclis Üyesi Niyazi Yıldız ve Belediye Meclis Üyeleri Uğur Doğan ve Turgay Alan'ın delegelikleri onaylamadı.

  Kayıtlar yenilendi

  İL Başkanı Mustafa Hocalar, dijital kart sistemine geçen üye kayıtlarının yenilendiğini, genel merkezin bu konuda 24 saat çalıştığını belirterek ‘‘Gönderdiğimiz listelerden 106 kişinin onayı geldi. Üye olarak yazılmadığı belirtilen partililerimiz arasında üyelik başvurusu yapmayanlar var. Parti üyeliği için duyuruyu herkese yaptık. Bazı arkadaşların evrakları eksikti. Bu nedenle kabul edilmedi’’ dedi.

  MANİSA Öğretmenevi Salonu'nda yapılacak genel kurulda 6 Ağustos'ta göreve getirilen DSP Merkez İlçe Başkanı Atilla Aykaner tek aday oldu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı