Ege Haberleri

  Manisa asla olmaz

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  25.06.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  “Bucaspor, Süper Lig maçlarını Manisa’da oynayabilir” iddiasının abartılı olduğunu belirten Sadıklar, son beş yılda üç Türkiye Kupası finaline ev sahipliği yapan Atatürk Stadı’ndaki eksiklerin giderileceğini açıkladı.

  BUCASPOR’un yeni sezonda maçlarını nerede oynayacağı konusundaki belirsizlik sürerken, Gençlik Spor İl Müdürü Sabri Sadıklar, “Fırtına, Manisa 19 Mayıs Stadı’na bile gidebilir” iddiasının çok abartılı olduğunu açıkladı. Yeni sezon öncesi Futbol Federasyonu’nun Atatürk Stadı’nda bazı eksikler görüp uyardığını doğrulayan, “Bunlar 20-25 günde giderilebilecek sorunlar” diyen Sadıklar, dev tesiste (A) Milli Takım’ın Fildişi Sahili’yle özel maç oynadığını, ayrıca Türkiye Kupası’nda son beş yılda üç finalin de İzmir’de yapıldığını hatırlatıp futbolseverlerin içinin rahat olmasını istedi.

  Avantajları çok

  “Bucaspor yönetimi, haklı olarak Yeni Buca Stadı’nı istiyor. Bu konuda kararı İl Spor Güvenlik Kurulu verecek” diyen Sadıklar, “Bizim görevimiz, tesislerimizi hazır tutmak. Atatürk Stadı önemli spor organizasyonlarına ev sahipliği yapan bir tesis. Ulaşım, stat içinde seyircilerin rahatlığı, güvenlik tedbirlerinin daha kolay alınması gibi avantajlara sahip. Atatürk Stadı bırakın İzmir’i, Türkiye’nin en çok tercih edilen statlarından biri. Yeni Buca Stadı için İl Spor Güvenlik Kurulu’ndan onay çıkarsa ne ala. Aksi taktirde burada maç oynamayı zulüm gibi görmek çok yanlış olur” dedi.

  Devre dışı kalmaz

  “Seyirci geldikten sonra atmosfer kolayca yaratılır” yorumunda bulunan Sadıklar, Federasyon’un da Atatürk Stadı’nda önemli organizasyonlar düzenlediğini vurgulayarak şunları söyledi: “Son beş yılda Türkiye Kupası final maçlarının üçü burada oynandı. Bunların ikisinde ülkenin önde gelen kulüpleri olan Fenerbahçe ve Beşiktaş karşılaştı. Önceki yıl (A) Milli Takım’ın Fildişi Sahili’yle yaptığı özel maçta da ev sahibiydik. Böylesi önemli organizasyonlar için tercih edilen Atatürk Stadı’nın, kolayca halledilebilecek detaylar yüzünden devre dışı kalması söz konusu olmaz.”

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı