Ege Haberleri

  Mahalleli alt geçit istiyor

  Yüksel BALCI / ÖDEMİŞ (İzmir), (DHA)
  16.07.2015 - 01:20 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in Ödemiş İlçesi’nde Cumhuriyet ve Hürriyet Mahallelerinin arasından geçen demiryolu yüzünden karşıya geçmekte zorlandıklarını dile getiren çevre sakinleri kazaların önlenmesi için alt geçit yapılmasını istedi.

  Ödemiş’te Cumhuriyet ve Hürriyet Mahallelerini birbirinden ayıran 2 kilometre uzunluğunda demir yoluna alt geçit yapılmasını isteyen Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Elvan Boz ve Hürriyet Mahallesi Muhtarı Recep Yeşiltaş, mahalle sakinleriyle birlikte yetkililerden sorunun çözümünü istedi.

  Demiryolunun her iki yanının demir parmaklıklarla çevrili olduğunu dile getiren Hürriyet Mahallesi Muhtarı Recep Yeşiltaş "Vatandaşlar karşıdan karşıya geçmek için en az 1 kilometre dolaşmak zorunda kalıyor. Yaşlılar, engelliler, okula giden çocuklar, sağlık ocağına gitmek isteyen hastalar büyük mağduriyet yaşıyor. Acele işi olanlar tellerin üstünden atlamaya çalışıyor, bu da farklı yaralanmalara neden oluyor. Acil olarak alt geçit istiyoruz" dedi.

  BERLİN DUVARI GİBİ

  Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Elvan Boz ise yaşadıkları sorunun çözümü için defalarca yetkililerin kapısını çaldıklarını belirterek en son seçimlerden önce siyasilerden söz aldıklarını hatırlattı. Boz, "Demiryolu Hürriyet ve Cumhuriyet Mahallesi’ni ikiye bölüyor. Yani bir Berlin Duvarı gibi. Seçimden önce belediye başkan adayları bazı sözler verdi. AK Partili belediye 1 buçuk yıldır Ödemiş’te görev yapıyor. Ama konuyla ilgilenmediler. İmza topladım, Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Devlet Demir Yolları ve Ödemiş Belediyesi’ne götüreceğim. Gece saatlerinde daha tehlikeli oluyor" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı