Ege Haberleri

  Mahalle muhtarına başkandan destek

  Zeynep TURAN, (DHA)
  06.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, mahalle muhtarları Mustafa Girgin (Tepecik), Ahmet Dalaman (Yokuşbaşı), Fatma Kavcar (Torba), Satılmış Helik (Cevat Şakir), Bahattin Aşkın (Türkkuyusu), Nil Taşkıran (Kumbahçe), Zeynep Filikelioğlu (Umurca), Hüseyin Özgul (Gümbet), Muhtarı Ali Özsu (Eski Çeşme), Murat Algın (Yeniköy) ve Zerrin Muğlalı’yla (Çarşı) biraraya geldi, nın sorunlarını dinledi.

  Muhtarlar adına konuşan Fatma Kavcar, “Muhtarlar olarak belediye başkanlarının verdikleri sözleri zamanında yerine getirmelerini istiyoruz. Çünkü bizler de halkın temsilcisi olarak başkanlardan aldığımız sözleri sorumlu olduğumuz mahalle halkına iletiyoruz. Geçmişte siyasi amaçlarla verilen ancak yerine getirilmeyen sözler muhtarları zor durumda bıraktı” dedi.

  İşbirliği yapacağız

  Mahallelerin sorunlarının çözümü için muhtarlarla işbirliği içinde olacaklarını belirten Kocadon da şunları söyledi:
  “Öncelikle kaçak yapı, arıtma tesisi, altyapı sorunlarının çözümüne ağırlık vereceğiz. Bodrum’da kış turizmine hazırlanıyorsak, turistin yürüyeceği yoldan, konaklayacağı tesise kadar her türlü konforu ve huzuru sağlamak zorundayız. Sorunları her mahallenin köşesinden merkeze taşılarak çözeceğiz. Ayrıca, maddi durumu elverişli olmayan ailelere gıda ve yakacak yardımı yapacağız. Sosyal güvencesi olmayan öğrencilere de Bodrum Belediyesi Sağlık Hizmetleri Birimi’nde tedavi imkanı sağlayacağız.”

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı