Ege Haberleri

  Mağarada kaybolan turist üç saat sonra bulunabildi

  Yaşar ANTER, (DHA)
  22.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İrlanda’nın Dublin kentinden geçen pazar günü Bodrum’a gelen 63 yaşındaki ressam Norah Donghue dün sabah günübirlik tekne turuna çıktı.

  İRLANDA’nın Dublin kentinden geçen pazar günü Bodrum’a gelen 63 yaşındaki ressam Norah Donghue dün sabah günübirlik tekne turuna çıktı. Kızı Tara Donghue ile tatil yapan İrlandalı kadınla yanındaki grup öğle saatlerinde Karaada’daki mağaraya ulaştı. Grup, mağarayı gezip çıktı. Ancak Norah Donghue’nin çıkmadığı farkedildi. İlk aramadan sonuç alınamayınca yardım istendi. Sahil Güvenlik’in uzman dalgıçlarıyla sağlık ekipleriyle bir deniz ambulansı bölgeye gönderildi.

  Korkulu bekleyiş

  Bodrum Su Sporları ve Cankurtarma Derneği Başkanı Arif Yılmaz, “Adadaki dalgıçlar ve kaptanlar mağarada turisti aramışlar ancak bulamamışlar. Ekiplerimizi seferber ettik. Mağaranın içi büyük galerilerle dolu ve çok karanlık. Yarısına kadar su dolu galerilerden birinin içine girmiş ve çıkamamış olabilir” dedi. Umarım sağ salim buluruz” dedi.

  Ve en mutlu son

  Korku dolu bekleyiş sürerken, İrlandalı kadın üç saat sonra sağ olarak bulundu. Mağaranın bir galerisinde 100 metre ileride kayalara sıkışmış bulunan Donghue, dışarı çıkarıldı, sağlık durumunun iyi olduğu anlaşıldı ve oteline götürüldü.
  Donghue, “Mağaradaki üç saat, bana üç yıl gibi geldi. Ancak beni bulacaklarını biliyordum, ümidimi asla yitirmedim. Bu kadar çok dalgıç, sağlık ekibini dışarıda görünce hem çok sevindim, hem de insanlara böyle güçlük çıkardığım için utandım. Beni kurtardıkları için çok teşekkür ediyorum. Kızım ve arkadaşlarımla tatilime devam edeceğim. Türkiye’yi çok seviyorum” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı