Ege Haberleri

  Maaş gibi nafaka

  Hürriyet Haber
  30.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR'de Serpil Duymuş'un, başka bir kadından çocuk sahibi olan eşi işadamı Nail Duymuş'a açtığı boşanma davasına devam edildi. Eşinden 150 milyar lira da tazminat isteyen genç kadın ve çocuğuna ayda 375 milyon lira tedbir nafakası bağlandı.

  BİR süre önce mahkemeye başvuran evhanımı Serpil Duymuş (29), 1. Kordon'daki Majestic ve Jasmine barlarının ortağı olan eşi Nail Duymuş'un (40), kendisini aldattığını öne sürerek boşanma davası açtı. Eşinin Ş.B. (Şerife Bozkurt) isimli bir kadınla yaşadığını, bu birlikteliklerinden 9 ay önce dünyaya gelen oğlu B.'yi (Batuhan Duymuş) de kendi nüfusuna kaydettirdiğini belgeledi.

  DİLEKÇESİNDE, kendisini yıllardır ihmal ettiğini ileri sürdüğü eşinin, sevgilisini çevresindekilere ‘‘Karım’’ diye tanıttığını öğrendiğini ileri süren Serpil Duymuş, bundan sonra evli kalmalarının mümkün olmadığını, boşanmak istediğini belirtti. 12 yıllık eşinin, sevgilisiyle sarmaş dolaş çekilmiş fotoğraflarını delil olarak mahkemeye sundu.

  NAİL Duymuş'un, İzmir'deki işyerlerinin dışında taş ocağı işlettiğini ve geniş arazileri bulunduğunu öne süren genç kadın, 75'i maddi 75'i manevi olmak üzere toplam 150 milyar lira tazminat istedi. Kendisi için 500, oğlu 10 yaşındaki C.K.D. için de 100 milyon lira olmak üzere ayda 600 milyon lira da nafaka talep etti.

  İZMİR 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davanın dünkü duruşmasına tarafların avukatları katıldı. Yargıç, önceki ifadesinde, ‘‘8 yıldır ayrı yaşıyoruz. Onun iddia ettiği gibi zengin değilim. Tire'deki 10 milyarlık evimden başka bir mal varlığım yok. 3 yıldır da taşocağı işletmiyorum. Oğlumun masraflarını zaten karşılıyorum. Velayetini de ona bırakmayacağım’’ diyen Nail Duymuş'un eşine 300, oğluna 75 milyon lira olmak üzere ayda toplam 375 milyon lira tedbir nafakası ödemesine karar verdi. Duruşma dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı