Ege Haberleri

  Lüks yatta 60 kaçak

  Cihan KAYA/ GÖCEK (Muğla), (DHA)
  14.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Muğla Sarıgerme açıklarında 23'ü çocuk 60 kaçak, 14 metrelik lüks yatla yaşadışı yoldan İtalya'ya götürülmeye çalışılırken yakalandı.


  Muğla'nın Ortaca İlçesi’ne bağlı Sarıgerme Köyü sahilinin 20 mil açığında, 14 metre uzunluğundaki yatla yasa dışı yollardan İtalya’ya gitmeye çalışan, aralarında 23 çocuğun bulunduğu yabancı uyruklu 60 kaçak, Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı ekipler tarafından yakalandı. Olayla ilgili yattaki 2 Türk organizatör gözaltına alındı.
  Göcek Sahil Güvenlik Koutanlığı’na bağlı ekipler, bugün saat 02.00 sıralarında bir ihbar üzerine harekete geçti. Ortaca İlçesi’ne bağlı Sarıgerme Köyü’nün 20 mil açığında durdurulan Marmaris Limanı’na kayıtlı "Famile" adlı 14 metre uzunluğundaki yatta, yasa dışı yollarla İtalya’ya götürülmek istenen 18 kadın, 19 erkek ve 23 çocuk yakalandı. Teknedeki S.G. (26) ile G.K. (32) adlı iki Türk organizatör de gözaltına alındı. Organizatörlerin yatı Marmaris’ten kiraladıkları belirlendi. Jandarmada işlemleri tamamlanan 1’i Suriye, 3’ü Filistin, 5’i İran ve 51’i Afganistan uyruklu toplam 60 kacak, sınırdışı edilmek üzere Dalaman Emniyeti Müdürlüğü Yabancılar Büro Amirliği’ne teslim edildi. İki organizatör de adliyeye sevk edildi.
  FACİADAN DÖNÜLDÜ
  Jandarma yetkilileri, kapasitesinden çok daha fazla insanın bindirildiği yatın, batma ihtimalinin yüksek olduğunu, yakalanmalarıyla olası bir facianın önüne geçildiğini belirtti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı