GeriEge Lokman Hekim’in izinde
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Lokman Hekim’in izinde

Lokman Hekim’in izinde
refid:22850124 ilişkili resim dosyası

İzmirli kadın girişimci Senem Vardarlı Candan, Anadolu’nun bitkiden gelen şifa kaynaklarını tanıtımda gönüllü elçi olmak için harekete geçti.

ÇAĞDAŞ tıp biliminin yetersiz kaldığı bazı hastalıklarda bazen destekleyici, bazen de alternatif olarak görülen şifalı bitkilerin kullanımının yaygınlaşması bu alanda fırsatları da beraberinde getirdi. Lokman Hekim’in izinden giden İzmirli kadın girişimci Senem Vardarlı Candan, bir yandan bu konuda güvenilir bir adres olmayı hedeflerken, diğer yandan da Anadolu’nun bitkiden gelen şifa kaynaklarını tanıtımda gönüllü elçi olmak istiyor. Bitkisel şifa maddelerinin güvenilir bir şekilde pazarlanması için yola çıkan ve Avrupa’ya da ihracat yapan İmmu-Nat şirketinin yetkilisi Senem Vardarlı Candan, üzüm çekirdeğinden zerdeçala, zeytin yaprağından meyan köküne pek çok bitkisel şifa kaynağını “Gerçek dostlarımızı tanıyor muyuz?” diyerek “Bitkisele atılan imza” sloganıyla tüketiciye ulaştırdıklarını kaydetti.

Uluslararası ödüller
Candan, firma olarak Uluslararası Güvenilir Gıda Derneği’nin gıda takviyesi kategorisinde müşteri memnuniyeti ödülünü kazandıklarını, dünyada kimyanın beşiği kabul edilen Almanya’da akreditasyon kurumu Dakks Deutsche Accreditation tarafından da “birinci sınıf preparat” olarak tescillendiklerini dile getirdi. Bodrum Yalıkavak’ta kurulu tesislerinde Ege Bölgesi başta olmak üzere Türkiye’deki endemik bitkileri işleyerek bitkisel ürünler ürettiklerini dile getiren Candan, “Yerli ve yabancı sağlık sektörüne destek veren İmmu-Nat artık Türkiye’de olduğu gibi Avrupa’nın da güvenini kazandı. Bünyemizde bulunan akademik kadro ile tüketimi takip sağlarken, doktor tavsiyesi ile eczanelerde de bulunuyoruz” diye konuştu.

Lokman Hekim’in izinde

Faydaları sınırsız
Türkiye’de bitkisel ürünler alanında bilgi kirliliği yaşandığını, Bakanlığın bu konuyla mücadelesinin yanı sıra kendileri gibi güvenilir firmaların da en güzel mücadeleyi verdiğini vurgulayan Candan, yardımcı alternatif tedavilerin uzmanlık gerektirdiğinin bilincinde olarak üretim yaptıklarının altını çizdi. Ürünleri ve bitkisel şifa kaynakları hakkında da bilgi veren Candan, ürün gamları içinde bulunan zerdeçal ekstraktının solunum ve karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelirken güçlü hafıza ve zindelik için ise “ginkgo biloba” adlı bitkinin kullanıldığını kaydetti.


ŞİFA KAYNAĞI

Anemi ve alzhemier başta olmak üzere yardımcı tedavi için kullanılan siyah üzüm çekirdeğinin yanı sıra kalp ve damar dostu zeytin yaprağının şifa kaynağı özelliğinden yararlandıklarını dile getiren Candan, “Damar otu akciğerlerimizin, meyan kökü ise midemizin dostu olarak biliniyor. Depresyon için doğal sakinleştirici sarı kantaronu tercih ederken enginar yaprağı da karaciğere yansıyan tüm yorgunluk ve tahribatlarda öne çıkan bir bitki. Bunların dışında migren, hemoroid ve kadın hastalıklarında ilk karşımıza çıkan civan perçemi olurken, böbrek, mesane ve prostatta ise kırkkilit otu yardımcı tedavi olarak uygulanabiliyor” diye konuştu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle