Ege Haberleri

  Lokantacının borç intiharı

  Şevket ALTINAYAR /NAZİLLİ, (Aydın) (DHA)
  29.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  5 ay önce iflas eden lokantacı Ömer Çiftçi, “Benim gibi kredi kartı borcu yapmayın” diye not bırakıp, kendini zeytin ağacına astı.

  AYDIN’ın Nazilli İlçesi’nde, yüklü miktarda kredi kartı borcu olduğu ve 5 ay önce lokantasını satmak zorunda kaldığı öğrenilen evli ve 1 çocuk babası Ömer Çiftçi (59), bayramın birinci günü kendisini iple zeytin ağacına asarak canına kıydı.Saat 14.30 sıralarında, Nazilli E Tipi Kapalı Cezaevi’nin 100 metre ilerisinde bulunan tarladaki zeytin ağacında cansız bir bedenin sallandığını gören vatandaşlar durumu polise bildirdi. Cenazenin, ilçenin en işlek caddelerinden Uzun Çarşı’da “Can Cana” adlı lokantayı işletirken 5 ay önce kriz yüzünden iflas eden evli ve 1 çocuk babası Ömer Çiftçi’ye ait olduğu belirlendi. Kendini asmadan önce 5 sigara içtiği saptanan Çiftçi’nin, yakınlarına da “Ölümümden kimse sorumlu değildir. Sakın siz de benim gibi kredi kartı borcu yapmayın” yazılı bir not bıraktığı öğrenildi.

  Konya’ya dönmüştü

  ? Ömer Çiftçi’nin iflas ettikten sonra ailesiyle birlikte memleketi olan Konya’ya döndüğü, arife günü de tek başına Nazilli’ye geldiği belirtildi. Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlatırken, Çiftçi’nin cansız bedeni morga kaldırıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı