Ege Haberleri

  LİYAKAT tarafından düzenlenen gecede Candan Erçetin sahne aldı

  Hürriyet Haber
  01.12.2014 - 01:16 | Son Güncelleme:

  İZMİR'de, Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği (LİYAKAT), tarafından "Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılması İçin Uluslararası Mücadele Günü" kapsamında düzenlenen gecede şiddete karşı güçbirliği ilan edildi. Şiddeti önlemek için kadınları girişimci yapmayı hedefleyen LİYAKAT Yönetim Kurulu Başkanı Berkay Eskinazi, "Bu geceyle başlayacak projeler, bir çok kadının hayatını değiştirecek" dedi. Gecede ünlü sanatçı Candan Erçetin, birbirinden güzel eserlerini seslendirdi.

  LİYAKAT tarafından şiddet mağduru kadının yalnız olmadığını vurgulamak için başlatılan "Görüyorum, Duyuyorum, Söylüyorum" kampanyası yankı uyandırdı. Sosyal medya paylaşımları 30 bini geçerken, kamuoyunda şiddete karşı sessiz kalınmaması gerektiğine dikkat çekildi. "İlk Adım Sizinle; Şiddetsiz Bir Dünya Bizimle Olsun" sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında ise Kaya Thermal Otel-Convention'da Folkart ana sponsorluğunda gala gecesi düzenlendi. Geceye LİYAKAT üyelerinin yanı sıra İzmir iş ve cemiyet dünyasından davetliler katıldı
  .
  LİYAKAT Yönetim Kurulu Başkanı Berkay Eskinazi, kadın girişimciliğinin önündeki engellerden en önemlisinin "şiddet" olduğuna dikkat çekerek, "Her gün yaşanan ve somut bir gerçek olan şiddetin yok edilmesi en büyük hedefimiz. Evet biz; duyuyoruz, görüyoruz ve söylüyoruz. Çünkü yok saymak ortak olmaktır. Ortak olmayan ve olmak istemeyen binlerce kişi LİYAKAT'ın sosyal medyada yürüttüğü bu projeye gönülden destek verdi. Gönüllülüğün esas olduğu bir STK için sosyal medyada bu kadar ilgi görmek ayrı bir başarı" dedi.

  LİYAKAT tarafından düzenlenen gecede Candan Erçetin sahne aldı
  LİYAKAT tarafından düzenlenen gecede Candan Erçetin sahne aldıİLK ADIM MERKEZLERİ KURULACAK
  Kadına karşı şiddeti önlemek adına projeler gerçekleştirdiklerini belirten Eskinazi, çözüme katkıda bulunmak için kişisel gelişim ve meslek edindirme eğitimleri düzenleyeceklerini, kampanya sloganı "İlk Adım Sizinle; Şiddetsiz Bir Dünya Bizimle Olsun"un ilham kaynağı olan ve kadınları girişimcilik dünyasına teşvik edecek 'İlk Adım Merkezleri'ni de kısa süre içinde hizmete açacaklarını belirtti. Proje destekçilerine seslenen Eskinazi, "Sizlerle birlikte kadınlarımızı ekonomiye kazandırmak adına büyük bir adım atıyoruz. Projemize destek olan yol arkadaşlarımıza, her projede olduğu gibi bu projede de ben değil biz olduğumuzu gösteren bütün üyelerimize ve yönetim kurulumuza tekrar çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. İlk Adım projesine gönüllü olarak katılanlara da destekleri nedeniyle plaket verildi.
  Gecenin ana sponsoru Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, bu projede somut sonuçları olması nedeniyle yer aldıklarını ifade ederek, "İnanıyorum ki şiddeti önlemeyi başardığımızda kadınlar, hayatın her alanında daha aktif olarak yer alacak. Amacımız sadece bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirmek değil. Hayatların değişeceği, şiddetsiz bir dünya için çalışmak. LİYAKAT'ın böyle güzel projeleri olduğu sürece desteklemeyi de sürdüreceğiz" dedi.

  Desteği nedeniyle plaket sunulan İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş da "Bu gece her şey mükkemmel. Herhangi bir şey söylemek çok az olur. Ancak şunu söylemek gerek, o da iyi ki İzmir'de Berkay var" dedi.
  Sunuculuğunu Volkan Severcan'ın yLİYAKAT tarafından düzenlenen gecede Candan Erçetin sahne aldıLİYAKAT tarafından düzenlenen gecede Candan Erçetin sahne aldıaptığı gecede sahne alan ünlü sanatçı Candan Erçetin birbirinden güzel eserlerini şiddetsiz bir dünya için seslendirdi. Erçetin "Milyonlarca Kuştuk" adlı son albümünden şarkıları da davetlilerle birlikte söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı