Ege Haberleri

  Liseliye en güzel yeni yıl hediyesi

  Cavit AKGÜN / MUĞLA, (DHA)
  03.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Muğla İmam Hatip Lisesi öğrencisi 18 yaşındaki Serhat Erfidan, 2010’da, okulun kapanmasının ardından yaz tatilinde Kavaklıdere’ye bağlı Yeşilköy’de yaşayan ailesinin yanına gitti.

  Ev ekonomisine katkı için tarlada çalışan Erfidan, sağ kolunu mısır silaj makinesine kaptırdı. Hastaneye kaldırılan talihsiz genç kolunu kaybetti, tedavisi nedeniyle okuluna devam edemedi. Ailenin maddi sıkıntı çektiğini öğrenen Vali Fatih Şahin, Serhat Erfidan’ın eğitimine devam edebilmesi için protez kol takılmasını sağlamak üzere girişimde bulundu. Yaklaşık 54 bin TL değerindeki protez kolun 30 bin TL’sini valilik bünyesindeki Muğla El Sanatları (MELSA), 24 bin TL’sini de SGK karşıladı.

  Valiye teşekkür etti

  İzmir’deki bir hastanede geçen çarşamba günü yapılan başarılı bir ameliyatla protez koluna kavuşan Erfidan, dedesi Yeşilköy Muhtarı Kamil Erfidan’la birlikte Vali Şahin’i ziyaret etti. Vali Fatih Şahin, “Kardeşimizin yaşadığı talihsiz olay, hepimizin başına gelebilir. O artık kanatlarımız altında. Üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız” dedi. Büyük mutluluk yaşadığını belirten Serhat Erfidan da, “Bana destek olan herkese teşekkür ediyorum. Protez kolu ilk zamanlar kullanamıyordum. Yavaş yavaş alışmaya başladım. Sağ kolum olmadığı için çok üzülüyordum. Valimiz yüzümü güldürdü. Artık kalem tutabileceğim. Aldığım en güzel hediye” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı