Ege Haberleri

  Liseli öğrencilerden protesto

  Ersan ERDOĞAN / MANİSA, (DHA)
  19.02.2016 - 14:09 | Son Güncelleme:

  MANİSA’nın Şehzadeler İlçesi’nde bir grup lise öğrencisi, eğitim gördükleri okula 50 metre mesafedeki sulama kanalından pis koku yayıldığı gerekçesiyle eylem yaptı. Yetkililere seslenen öğrenciler önlem alınmasını istedi.

  Liseli öğrencilerden protesto

  Şehzadeler’in Akpınar Mahallesi’nden geçen Devlet Su İşlerine (DSİ) ait sulama kanalından çevreye yayılan kötü kokuların rahatsızlık yarattığı gerekçesiyle, TBMM 85. Yıl Çok Programlı Lisesi öğrencileri eylem yaptı. Eğitim gördükleri okula 50 metre mesafedeki sulama kanalı önünde toplanan öğrenciler, adına açıklamayı Akpınar Muhtarı Bişar Saknuk, yaptı. Muhtar Saknuk, "Bu sulama kanalları bizim yıllardan beridir kanayan yaramız. DSİ’ye ait olan bu sulama kanalları sebebiyle yaklaşık bir haftadır buradan geçemiyoruz. Mahallemizde bulunan TBMM 85. Yıl Çok Programlı lisemizin öğrencileri, okullarına gitmek için her gün buradan geçmek zorunda.

  Liseli öğrencilerden protesto

  Son bir haftadır çok iğrenç bir koku var. Bu kanalda yazın çocuklarımızı boğularak kaybediyoruz. Kışında yaydığı pis kokudan burada yaşamakta zorluk çekiyoruz. Yıllardan beri bunu bu sıkıntımızı milletvekillerimize, büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarımıza söyledik. Tüm yetkililerin bu konuya ilişkin bilgisi var. Mahalleli olarak bu sorunun çözüme kavuşarak, yetkililerin biran önce önlem almasını istiyoruz" dedi.

  Açıklamanın ardından alkışlı protesto yapan öğrenciler, sonrasında okulun yolunu tuttu.
   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı