Ege Haberleri

  Liseli kızın isyanı

  Taylan YILDIRIM, (DHA)
  03.05.2011 - 20:41 | Son Güncelleme:

  Üçkuyular’da Cansu Koştumoğlu, metro kazıları nedeniyle yeniden düzenlenen yolda, ışıklı yaya geçidi yapılmadığı için, karşıya geçmeye çalışırken, bir otomobilin çarpmasıyla ağır yaralandı. Koştumoğlu, kazanın öğrenimini etkileyebileceğini söyledi.

  GEÇEN çarşamba günü saat 17.00 sıralarında Cumhuriyet Anadolu Meslek Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi Cansu Koştumoğlu (17) evine geldi. Bir süre dinlenen Koştumoğlu, kentkartını doldurmak için dışarı çıktı.
  Bu sırada vergi dairesindeki mesaisinden çıkan annesini görünce yanına gitmek için karşıya geçmeye çalışan genç kıza, O.A. yönetimindeki 35 AE 3812 plakalı otomobil çarptı. Havada takla atıp düştüğü sırada başını otomobilin camına çarpan Koştumoğlu yaralandı, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldü. Kaburgalarında ve leğen kemiğinde kırık bulunan Koştumoğlu, tedavisinin evinde sürmesi için taburcu edildi. Özellikle leğen kemiğindeki kırığın kaynaması için bir ay kımıldamadan yatması gereken Koştumoğlu, “Zamanında önlemler alınıp yaya geçidi yapılsaydı, ben de buna uyacağım için kazada yaralanmamaş olacaktım. Kaza, geleceğimi de etkiledi, okulumdan ve üniversiteye hazırlık kursumdan geri kalacağım” dedi.

  Işıklı geçit gerek

  Olay yerinde kazayı anlatan Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Komtuşoğlu da yoldan geçen başka yayaları göstererek, her gün başka kişilerin kaza ile burun buruna geldiğini dile getirdi. Koştumoğlu, “Kazanın belediyeye ardından müraacat etmemize rağmen sonuç alamadık. Işık siteminin de olduğu bir yaya geçidi istiyoruz. Başkalarının canı yanmadan düzenleme bir an önce yapılsın” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı