Ege Haberleri

  Latin rüzgarını zabıta yakaladı

  Yaşar ANTER / BODRUM (Muğla) (DHA)
  06.07.2012 - 11:22 | Son Güncelleme:

  Canlı performans sergileyen grubun bir saat süren performansına izin alınmadığı gerekçesiyle zabıta ekipleri müdahale etti.

  Güney Amerika ülkesi Ekvator’dan iki hafta önce İstanbul’a ardından üç günlüğüne Bodrum’a gelen ve etnik müzik aletleriyle yöresel müzik yapan ‘Cantos Danzas İndos Amerikanos Sayri Nan Grubu’nun üç üyesi Latin Amerika rüzgarı estirdi. Cevat Şakir Caddesi’nde yöresel giysilerle performans sergileyen gruba, yerli ve yabancı turistler de danslarıyla eşlik etti. Grubun diğer üyeleri de tanesi 15 liradan müzik CD'lerini satmaya çalıştı. Ancak bir süre sonra Cevat Şakir Caddesi’ne gelen Bodrum Belediyesi Zabıta ekiplerinin müdahalesiyle karşılaştı. Grubun izin belgelerinin bulunmadığı belirlenince, canlı müzik yapmalarına izin verilmedi. Gerekli iznin alınmasının ardından canlı müzik ve CD satışı yapabilecekleri bildirildi. Gruba herhangi bir cezai işlem uygulanmadı.

  Grubun sözcüsü Ruminahu Nan (38) “İstanbul’da daha önce canlı müzik yapmıştık. Ama izin alınacağını bilmiyorduk. Gerekli izinleri alıp ülkemizin müziklerini çalmaya devam edeceğiz. Üç gün Bodrum’da kaldıktan sonra Marmaris, Fethiye ve Antalya’da da konserler vereceğiz” dedi.

  Latin rüzgarını zabıta yakaladı

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı