Ege Haberleri

  Kütüphane bağışla büyüdü

  İZMİR (DHA)
  27.09.2014 - 13:57 | Son Güncelleme:

  Gediz Üniversitesi Kütüphanesi, son bağışlarla 36 bin yazılı, 2 milyon da elektronik kitaba ulaştı. Destek veren İzmir Büyükşehir Belediyesi ve diğer bağışçılara plaketle teşekkür edildi.

  Gediz Üniversitesi Kütüphanesi bağışlarla büyüyor. Daha önce Türkiye Adalet Akademisi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Merkezi, Mimarlar Odası İzmir Şube Başkanı Hasan Topal, tarihçi Prof. Dr. İsmail Aka, emekli Hüsnü Cemal Güraksın, avukat Gökalp Kurut, yayıncı Murat Çaylı ve işadamı Abdullah Soydaş destekte bulunmuştu. Son olarak da İzmir Büyükşehir Belediyesi, eğitimci Engin Tezcan ve mühendis Sinan Yelken çok sayıda kitapla kütüphaneyi daha da zenginleştirdi. Böylece 36 bin yazılı, 2 milyon da elektronik kitaba ulaşıldı.

  Son bağışçılar da unutulmadı. Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi Müdürü Ayşe Üngör’e, Başkan Aziz Kocaoğlu’nun danışmanı gazeteci Hasan Tahsin Kocabaş’a, Engin Tezcan’a ve Sinan Yelken’e plaketle teşekkür etti. Prof. Dr. Çevik, bağışlarla her geçen gün büyüyen kütüphaneyi halkın kullanımına da açtıklarını dile getirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı