Ege Haberleri

  Kutsal Bağış

  Hürriyet Haber
  06.11.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KİT-VAK’ın, Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi’nde tedavi gören hastaların yakınlarının barınması amacıyla inşaatına başladığı konukevi projesine ESBAŞ’tan destek geldi.

  Kısa bir süre önce kanser tedavisi gören ESBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Tuncer, kendisine gelen teklifi kabul etti ve KİT-VAK’a 700 bin TL bağışta bulundu. Bağış çekinin teslimi için İzmir Valiliği’nde bir tören düzenlendi.
  Yardım yeterli gelmedi
  İzmir Valisi M. Cahit Kıraç, inşaatı yüzde 40 oranında tamamlanmış olan konukevi inşaatının ESBAŞ’ın katkılayırya Şubat ya da Mart aylarında tamamlanacağını dile getirerek, “KİT-VAK, büyük bir sorun olan kanserli hastaların yakınlarının barınması konusunda büyük bir hizmet için adım attı. Duyarlı olan bütün kesimler bu konukevine yardım etti ancak yeterli gelmedi. Bu noktada ESBAŞ’ın yardımları bir cansuyu niteliğini taşıyor” dedi. KİT-VAK Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Soncul ise ESBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Tuncer’e çok teşekkür etti.
  Kanser tedavisi
  ESBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Tuncer ise KİT-VAK’ın kanserli hastaların büyük bir sorununa parmak bastığını dile getirerek, “Kısa bir süre önce kanser tedavisi görmüş biri olarak KİT-VAK’tan böyle bir talep gelince kısa sürede sonuçlandırıp yardım sağladık. Bu 700 bin TL bitirmek için yetmeyecektir, başka kuruluşların da yardım etmesini diliyorum” dedi.
  Bağış protokolünün ESBAŞ Yönetim Kurulu Kaya Tuncer ile KİT-VAK Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Soncul arasında imzalanmasının ardından, Soncul, ESBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Tuncer’e pkalet verdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı