Ege Haberleri

  Kuşadası’nda pazarcıyla zabıta birbirine girdi

  Hürriyet Haber
  19.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AYDIN’ın Kuşadası İlçesi’nde, turistlere yönelik Çarşamba Tekstil Pazarı’nda ayakkabı dışında deri çanta, kemer, cüzdan gibi ürünlerin satışının belediye meclisi kararıyla yasaklanması pazarcı esnafını kızdırdı.

  Esnafla zabıta arasında arbede çıktı. Yumruklaşmanın yaşandığı pazardaki kavgaya polis müdahale etti. Arbede sırasında pazarcı Murat Bozkurt sinir krizi geçirdi, hastaneye kaldırıldı. Pazardaki arbedeyi turistler korkuyla izledi, fotoğraf ve görüntü çekti. Tezgahların üzerine yatan pazarcıları polis sakinleştirdi. Zabıtalar, esnafın açtığı ve üzerinde, “Dayım milletvekili değil”, “Sayın Kılıçdaroğlu oy istemeyi bırak, rantlara bak” pankartlarını topladı.

  Oturma eylemi yaptılar

  Belediye Başkanı Esat Altungün’le görüşmek üzere belediye binasına gelen bir grup pazarcı, karşılarında muhatap olarak Halkla İlişkiler Sorumlusu Dilek Karadayı’yı buldu. Pazarcılar geri dönerken kapıda Başkanvekili Ahmet Kireç’le karşılaştı. Yapılan görüşmeden sonuç alınamayınca pazarcılar bir süre belediye önünde oturma eylemi yaptı, uygulamayı alkışla protesto etti. Polisin müdahale etmediği grup daha sonra ayrıldı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı