Ege Haberleri

  Kurtuluş mücadelesi

  Hürriyet Haber
  21.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR'de Valiliği'nin halk gününe katılarak ‘‘Uyuşturucudan beni kurtarın. Aksi halde ötenazi talep edeceğim’’ diyen 30 yaşındaki Mehmet Karaduman'ın, Sosyal Hizmetler Vakfı aracılığıyla gittiği Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavisine başlandı. Uyuşturucu parası bulamayıp krize girdiği dönemlerde tek düşüncesinin ölüm olduğunu belirten Karaduman, ‘‘Tedavi olamazsam tek kurtuluşum ölümde. Bu illeti yeneceğim ve kurtulacağım’’ dedi.

  YAKLAŞIK 12 yıldır uyuşturucu bağımlısı olan Karaduman, bu yüzden çevresini, kişiliğini, kaybettiğini söyledi. İki kez kendi çabasıyla bu illetten kurtulmayı denediğini, ancak başarılı olamadığını anlatan genç, tüm aileleri uyardı, ‘‘Çocuklarınıza sahip çıkın’’ dedi.

  UYUŞTURUCUYA çevresinin etkisiyle başladığını söyleyen Karaduman, şöyle konuştu; ‘‘Masum haplarla başladım. Ama öyle gitmiyor. Bir süre sonra daha kuvvetlisini arıyorsunuz. Sonunda, eroine kadar geldim. Özellikle kriz anı dayanılmaz oluyor. O süreçte uyuşturucu parası bulabilmek için hırsızlığı bile denedim. Sosyal hizmetler birimlerinin bağımlılara destek vermesi gerekiyor. İzmir'de uyuşturucu müptelalarının sayısı 5 bini aşıyor. Bu insanlar kazandırılabilir. ’’

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı