Ege Haberleri

  Kurtar dümende

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  09.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Play-Off’ta işi şansa bırakmamak için Güvenç Kurtar’la anlaştıklarını belirten, Zafer Bilgetay’a teşekkür eden Altay Başkanı Konuşmaz, kan değişikliği için camiadan da büyük baskı gördüklerini ifade etti.

  ALTAY Başkanı Niyazi Konuşmaz Teknik Direktör Zafer Bilgetay’ın yerine Güvenç Kurtar’ı getirdiklerini resmen açıklarken, kulüp açısından tarihi bir dönemeç olan Play-Off’ta işi şansa bırakmamak için kan değişikliğine gittiklerini söyledi. Geçmişteki Play-Off hüsranlarında teknik adamın tecrübesizliğinin önemli rol oynamış olabileceğini vurgulayan Konuşmaz, “Bu konuda camiadan da çok baskı vardı. Güvenç Kurtar gibi kendisini Süper Lig’de kanıtlamış bir ismi ikna ettik. Sıradan bir teknik adam için böyle bir hamleyi yapmazdık” dedi.
  DİREKT ÇIKABİLİRDİK
  ? Konyaspor maçı öncesi Zafer Bilgetay’la konuşup kendisine teşekkür eden Konuşmaz, “Fuat Yaman ayrıldığında ilk iki iddiamız sürüyordu. Bu başarıyı içimizden biriyle yaşamak için Bilgetay’ı göreve getirdik. İzmir’de kaybedilen Adanaspor ve Giresun ile berabere biten Buca maçlarını kazanmış olsaydık, Süper Lig’e direkt çıkacaktık. Ancak ne yazık ki olmadı. Play-Off bizim için zaten her yıl gidilen bir yer. Zafer Bilgetay, altyapıdaki koordinatörlük görevine devam edecek” diye konuştu.
  ZİRVEYE TAŞIYACAK
  ? İzmir’e gelip Konyaspor maçını da izleyen Kurtar’ı ikna etmelerinin kolay olmadığını belirten Konuşmaz şunları söyledi: “Kendisini üç-dört Süper Lig kulübü de arıyordu. Teklifimizi kabul etmesinde Altay’ın büyüklüğü de önemli rol oynadı. Altay’ı sezon içinde zaten izlemiş. Onun tecrübesi, futbol anlayışı ve soğukkanlılığının Play-Off’ta bizi zirveye taşıyacağına inanıyorum.” Güvenç Kurtar’ın Play-Off mesaisine yarın başlayacağı, rakiplerin sezon içindeki maçlarını da izleyeceği açıklandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı