Ege Haberleri

  KURMAYLAR NE DEDİ

  Hürriyet Haber
  17.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hanri BENAZUS: “Sezon başından beri süren kayıkçı kavgasının sonunda bu acıyı yaşadık. Yönetim, sözde doğruları uğruna kimseyi dinlemedi. Sportif başarı bulunmadığı için kendilerine tepki gösterilmesinin doğal olduğunu anlamadılar. Ancak sadece bu yönetim ve Altay değil, herkes düştü. Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı görevini bir yıllığına almıştım, bırakıyorum. Bir yıl herkesin ayağına gittim, ama sonuç alamadım.”

  Şirket kuralım

  Nafiz ZORLU: “İnanılmaz bir acı yaşıyoruz. Küme düşmemizde sadece bu yönetimin değil, geçmiş yönetimlerin hataları da rol oynadı. Ahmet Taşpınar’ı tek suçlu ilan etmek doğru değil. Derhal çare üretmeliyiz. Her iştirakçinin minimum 100 bin TL koyacağı, bunun en az yüzde 40’ını hemen vereceği 10 milyon TL sermayeli şirket kurmalıyız. Futbolun idaresini profesyonellere bırakmalıyız. Yönetim için egolar bir kenara bırakılmalı. Sadece bizim değil, Göztepe ve KSK’nin de kullandığı Alsancak Stadı’nın zemini acilen düzeltilmeli. Gerekirse kulüpler birlikte yapmalı.”

  Düşme kalksın

   

  Niyazi KONUŞMAZ: “İnanılmaz üzüldüm. Maçı izlerken kahroldum. Ama kolay pes etmemeliyiz. Ortada asırlık bir çınarın kaderi söz konusu. Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, TFF Başkanı Mahmut Özgener’e ulaşalım. Düşme bir kereliğine kalksın, Bank Asya 1. Ligi 20 takımla oynansın. Bu ligi İngiltere 24, İtalya ve İspanya 22’şer takımla oynatıyor. Bizde de sayı artmalı. Altay, kulüp ve camia olarak 2. Lig’i hak etmiyor.”

  Göreve hazırım

  Mehmet ERDOĞAN: “Taraftarlarımız Adana’da ‘Tarihe geçeceksen siyahınla değil, beyazınla geç’ yazılı pankart açtı. Bu sözü, beni başkanlıktan indirmek için imza toplayan şahısa ithaf ediyorum. Artık kulübü gerçekten seven, katkı koyan insanlar birlikte çalışıp, yeniden ivme yakalamanın yollarını aramalı. Ahmet Taşpınar yönetimini güçlendirerek yola devam etmeli. Benim için Altay sevdasının ligi yok. Kongre kararı alınır ve aday çıkmazsa elimi taşın altına koyarım.”

  Kongre yapılmalı

  Ömer HIZLIOK: “Mevcut yönetim bu senenin tek doğru hareketini yapmalı ve olağanüstü kongre kararı almalı. Genel kurulun toplanması camiaya yeniden enerji verir. (Sağlıklı bir yapı gelirse bırakırım) denilmesi yanlış. Çünkü Başkan Ahmet Taşpınar sağlıklı yapıyı tartacak durumda değil. Eğer devam ederse, İzmir ikinci bir İskender Tuğsuz vakası yaşar.”


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı