Ege Haberleri

  Kurbanlık alırken sahte paraya dikkat

  İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)
  18.09.2015 - 16:19 | Son Güncelleme:

  MANİSA İl Emniyet Müdürlüğü, Kurban Bayram öncesi Canlı Hayvan Borsası’nda hayvan satıcılarını sahte para, hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarına karşı uyardı.

  Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri hayvan satıcılarını tek tek gezerek, özellikle sahte para konusunda dikkatli olmalarını istedi. Sahte banknotların gerçeğinden nasıl ayırt edileceği konusunda ayrıntılı bilgi veren ekipler, özellikle bayram arifesinde satışlarda yaşanan yoğunlukta, kötü niyetli kişilerin bu yola başvurduğunu belitti. Polisler, bu konularla ilgili uyarıların yer aldığı broşürler de dağıttı.

  ÇOK SIK YAŞANIYOR

  Komiser Hülya Çukurelmalı, kurbanlık alışverişlerinde bu tür olayların sık yaşandığını dile getirerek, “Dışarıdan gelen bazı kişiler, gerçek banknotların arasında sahtelerini katarak, hayvan alışverişi yapıyor. Hayvan sahibi sahte paranın farkına varıncaya kadar iş işten geçiyor. Bu olayların yaşanmaması için hayvan satıcılarımızın daha dikkatli olmalarını istiyoruz. Şüpheli gördükleri durumlarda vakit kaybetmeden hemen 155’e ihbarda bulunsunlar” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı