Ege Haberleri

  Kültür sanat hattı

  Hürriyet Haber
  20.01.2011 - 22:37 | Son Güncelleme:

  Yiğit’lerin sergisiEGE Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde Ümit Yiğit ve Peruze Yiğit’in resimlerinden oluşan sergi açıldı. DEÜ Buca Eğitim Fakültesi Resim bölümü mezunu Ümit Yiğit, “Günlük yaşamdan insan kesitlerinin karikatürize ederek onların ruh hallerindeki değişimleri yansıtıyorum. Resimlerimdeki hikayeler günlük hayattan konular ağırlıklıdır. Bu sergi son dört yılın karması bir çalışmadır” dedi. Peruze Yiğit ise, “Resimlerimde yaşamın içinden insanları ele alıyorum. 10 kişisel sergi açtım” diye konuştu.

  Erkoç ve Görsev aynı sahnedeÜNLÜ şarkıcı Fatih Erkoç ve Kerem Görsev birçok caz standardının yer aldığı canlı performans DVD’si ve CD’si için titizlikle sürdürdükleri çalışmalarını tamamladı. Müzikseverler ve özellikle caz severler tarafından büyük ilgi görmesi beklenen Fatih Erkoç ve Kerem Görsev Trio Canlı Performanslarıyla yarın izmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sahne alacak. İzmirli hayranları ile buluşacak olan ikili, verecekleri konser ile davetlilere keyifli saatler yaşatmaya hazırlanıyor.

  izmir’e yeni bir markaMehmet KURT, (DHA)MERKEZİ ankara’da ve istanbul’da şubesi bulunan restoranlar zinciri Tavacı Recep Usta, İzmirliler’le buluşuyor. Birinci Kordon’da Yunan Başkonsolosluğu yanındaki tarihi binada yarın 17.00’de düzenlenecek kokteyl ile hizmete girecek olan tesisin sahibi Recep Budak, açılışa başta siyaset, iş ve sanat dünyasından çok sayıda davetli katılacağını söyledi.İzmirli lezzet tutkunlarına hizmet verecek mekanın yönetimi ise usta bir isme emanet edilmiş. Hilton Oteli Windows on the Bay Restoran’ın 8 yıllık sorumlusu, Sürmeli Efes Oteli Yiyecek İçecek Müdürlüğü ve ardından Ege Üniversitesi Lokali Protokol Sorumluluğu görevlerinde bulunan Salih Moral yapacak. 10 küçüklü büyüklü salonun yanı sıra 1 VIP salonu bulunan Tavacı Recep Usta, kanarya ve muhabbet kuşları, papağanların yer aldığı bahçesiyle birlikte 500-600 kişilik kapasiteyle hizmet verebilecek. Hafta içi öğle yemeği ile başlayacak olan servis gece 24.00’e kadar sürecek. Kaburga dolması, hindi dolması, mumbar, kebab çeşitleri ve mezeleri de verilecek. Cumartesi ve pazar günleri ise Güneydoğu mutfağının yer aldığı yöresel ürünlerin yer aldığı kahvaltı verilebilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı