Ege Haberleri

  Kültür Hattı

  Hürriyet Haber
  18.06.2010 - 22:13 | Son Güncelleme:

  Halk dansları izmir Ekonomi Üniversitesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Ekonomiden Kalbe, Kalpten Dansa” adlı halk dansları gecesinde öğrenciler muhteşem bir gösteri sundu. 6’ncısı düzenlenen halk dansları gecesinde sahne alan 85 öğrenci, izleyenleri büyüledi. Dokuz yıldır düzenlediği faaliyetlerle izmir Ekonomi Üniversitesi’nin en etkin kulüpleri arasında yer alan Halk Dansları Kulübü, bütün bir yıl boyunca hazırlandığı gösterilerini kusursuz bir şekilde sahneledi.  Ekonomiden Kalbe, Kalpten Dansa adlı halk dansları gösterisine katılan çok sayıda izleyici, kendini müziğin ritmine kaptırdı. Halk Dansları Kulüp Başkanı Engin Kıbrıslı, 9 aydır kulüp üyelerinin büyük bir emek verdiğini belirtti.

  Mezuniyet sevinciKarşıyaka’nın köklü okullarından Mustafa Reşit Paşa İlköğretim Okulu 2009-2010 mezunlarını verdi. Okul bahçesinde yapılan kep töreninde bir araya gelen 8. sınıf öğrencileri okul yaşamlarının dönüm noktalarından ilkinde hem arkadaşlarından hem de öğretmenlerinden ayrılacak olmalarının burukluğunu yaşadı. Hüznün ve coşkunun hakim olduğu törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu, Şube Müdürü Ahmet Genç, Okul Müdürü Ramiz Ballı, veliler ve öğretmenler, öğrencileri bu özel gecelerinde yalnız bırakmadı. Okul bandosunun çaldığı neşeli parçalarla coşan ve dans eden öğrenciler daha sonra kendi öğretmenlerinin elinden mezuniyet belgelerini aldı.

  Çocuklar eğlendiizmir’in Çiğli İlçesi’nde bulunan Neşe Erbek Anaokulu’nda, Anneler Günü ve Yılsonu Gösterisi miniklerin eğlenceli performanslarıyla kutlandı. Birbirinden keyifli gösterileri ile ailelerinin karşısına çıkan minikler arasında chp Genel Başkanı kemal kılıçdaroğlu’nun torunu Duru Nadir de vardı. Duru Nadir ; müzik, defile ve jimnastik gösterilerindeki performansıyla çok alkış aldı. Etkinliklere Neşe Erberk de katıldı.

  Öğrencilere klasik müzikizmir’de, Büyükçiğli İlköğretim Okulu, bahar şenlikleri kapsamında oda müziği konseri için Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuar öğrencilerini meclis salonunda ağırladı. Sanatın farklı dallarının içselleştirildiği, Büyükçiğli İlköğretim Okulu tarafından düzenlenen bu konserde meclis salonu adeta klasik müzik konser salonuna dönüştürüldü. Bu etkinlikle zengin bir içerik ve geniş bir müzik yelpazesi sunuldu. Öğrenciler ilk kez klasik müzik dinlerken, üflemeli çalgılardan oluşan bu konserin ilk bölümünde klarnetleriyle Beril Özortakcı ve Fevzi Onur Ustabaş, Mozart’ın besteleriyle büyüledi. Konserin ikinci bölümünde fagotta Oğuzhan Güner, obuada Arın Nehir Öncan ve klarnette Fevzi Onur Ustabaş adlı öğrenciler rüya gibi bir müzik ziyafeti sundu. Okul Müdürü Ahmet Özortakcı, katılan öğrencilere çiçek vererek teşekkür etti.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı