Ege Haberleri

  Kullanılmayan eşyalar yakacak oluyor

  Hürriyet Haber
  02.08.2014 - 01:12 | Son Güncelleme:

  KARABAĞLAR Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, kullanılmayan atıl mobilya ve ev eşyalarının ahşap malzemelerini ayırarak, ihtiyacı olan ailelere kışlık yakacak olarak veriyor. Yıllık ortalama 600 aileye yardım yapılıyor.

  Temizlik İşleri Müdürlüğü'nce oluşturulan ekipler, muhtarlar ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda ilçede atıl durumda olan ev eşyalarını topluyor. İş görmez mobilya ve ev eşyaları, Gediz Asfalt Şantiye Tesisleri'nde ahşap malzemeleri ayrılarak ihtiyaç sahibi vatandaşların kış aylarında yakacak olarak kullanması için depolanıyor.

  Yakacak olarak kullanılan ahşap malzemelerin Gıda Bankası ve muhtarlar tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara her yıl teslim edildiğini belirten Karabağlar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Aras, geride kalan 5 yıllık süreçte 3 bin'den fazla aileye yakacak yardımı yaptıklarını söyledi. Yıllık ortalama 600 aileye yardım yaptıklarına değinen Aras, "Müdürlüğümüzce aylık ortalama 5 bin'e yakın mobilya ve ev eşyası topluyoruz. Topladığımız bu eşyaların ahşap kısımlarını tesisimizde ayırarak kış aylarında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yakacak olarak kullanması için saklıyoruz. Aile başına ortalama 500 kilo yakacak yardımı yapıyoruz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı