Ege Haberleri

  Kula’da ağaçlandırmaya 450 bin YTL ödenek

  Hikmet SEPET / KULA, (DHA)
  19.10.2008 - 00:58 | Son Güncelleme:

  MANİSA’nın Kula İlçesi’nde 2009 yılında ağaçlandırmaya hız verileceği, çalışmalar için 450 bin YTL ayrıldığı açıklandı. Kula Kaymakamı Muzaffer Şahiner ve İlçe Tarım Müdürü Ali Çırak, Ziraat Odası Başkanı Nurettin Topal, köy ve mahalle muhtarları, tarımsal kalkınma kooperatiflerinin başkan ve yöneticileri, süt birliği başkanı, ilçe tarımda görevli ziraat mühendisleriyle bir toplantı düzenledi.

  Şahiner, kaymakamlık olarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu’ndan 450 bin YTL’lik ödenek aldıklarını, bununla 20 bin badem, 20 bin kiraz, 50 bin ceviz, 50 bin asma fidanı ve çilek fidesi alacaklarını belirtti. Bu fidanların halka dağıtılacağını kaydeden Şahiner, "Dağıtacağımız fidanların ücretleri 3 yıl ödemesiz, 3 yıl sonra 3 eşit taksitle olacak. Öncelikle hangi bölgede hangi meyve yetişir bunun tespiti yapılacak" dedi.

  Dikim mevsimini kaçırmayalım

  Tarım Müdürü Çırak da, ağaçlandırma için müracaatları almaya başlayacaklarını, bazı bölgelerde toprak analizi yapılabileceğini, bu nedenle dikim mevsimini kaçırmak istemediklerini belirtti. Ayrıca hayvancılık ve diğer tarım ürünlerine de önem verdiklerini ifade eden Çırak, "Buğdayda sertifikalı tohuma önem veriyoruz. Bizim bölgemizde 1252 ve cumhuriyet tohumları daha verimli. Çiftçilerimiz bize müracaat ederlerse ona göre tohum ihtiyacını karşılarız" diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı