Ege Haberleri

  Küçük hayranları için kitaplarını imzaladı

  Sezer ŞAHİNDAŞ / BODRUM (Muğla), (DHA)
  13.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çocuk ve gençlik edebiyatı alanındaki kitapları beğeni toplayan yazar Gülten Dayıoğlu, Bodrum’da düzenlenen imza gününe katıldı.

  Çocuk ve gençlik edebiyatı alanındaki kitapları beğeni toplayan yazar Gülten Dayıoğlu, Muğla'nın turistik ilçesi Bodrum’da düzenlenen imza gününe katıldı. İmza gününe çocuklar, büyük ilgi gösterdi.
  Önümüzdeki yıl, sanat yaşamında 50’inci yılı geride bırakacak olan, çocuk ve gençlik edebiyatının usta kalemlerinden Gülten Dayıoğlu, Bodrum’da düzenlenen imza gününde çocuklarla bir araya geldi. Midtown Alışveriş Merkezi’ndeki D&R’da gerçekleşen imza gününe özellikle çocuklar büyük ilgi gösterdi. Tatlı sohbetiyle, sevenlerini kendine hayran bırakan Dayıoğlu, imza günleri için Türkiye’nin dört bir yanını dolaştığını belirtti. Dayıoğlu, “Özellikle kış aylarında okulları dolaşarak çocuklarla buluşuyorum. Okulların yanı sıra böyle yerlerde düzenlenen imza günlerinde de okurlarımın beni bulması çok etkiliyor. D&R’ın davetlerine gelmeye çok özen gösteriyorum” dedi.
  Yıllar önce edebiyata öykü türüyle başladığını belirten Dayıoğlu, “Daha sora öğretmen oldum. Çocuğun bilincine vardım. Sonra çocuklara, çocuk kitaplarını okumalarını önerdim. 1960’lı yıllarda çeviriler dışında ülkemizde hemen hemen hiç çocuk kitabı yoktu. Çocuk edebiyatı bu yıllarda boşluktu. Çocukların, okulda öğrendiklerini pekiştirmesi için kendim kitap aramaya çıktım. Hiçbir şey bulamadım ve çok şaşırdım. Sonra kalemimi çocuk edebiyatına adadım. 11'i gençlik olmak üzere 78 kitap yazdım. 107 ülke gezdim. Gezdiğim yerleri de yazarak gezi kitapları yaptım. Şimdi bu gezi kitapları okullarda yardımcı kitap olarak değerlendiriliyor. Kurguya yer vermeden, her şeyi bütün açıklığıyla yazıyorum” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı