GeriEge Kuç cenneti görücüye çıkıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kuç cenneti görücüye çıkıyor

Kuç cenneti görücüye çıkıyor

İZMİR Kuş Cenneti’nin, Almanya, Dubai ve Çin’deki turizm fuarlarında tanıtılması için harekete geçildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu "Fuarlara katılmanın Kuş Cenneti’nin tanıtımı açısından yararlı olacağına inanıyoruz" dedi.

Kuç cenneti görücüye çıkıyor

İzmir Kuş Cenneti’ni Koruma ve Geliştirme Birliği (İZKUŞ) 2016 Yılı Şubat Olağan Meclis Toplantısı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıda tehlike altındaki çok sayıda kuş türüne ev sahipliği yapan ve dünyanın sayılı kuş sulak alanları arasında gösterilen İzmir Kuş Cenneti’nin uluslararası alanda daha etkili bir şekilde tanıtılması tartışıldı. Bu amaçla ilk etapta Dubai, Çin ve Almanya’daki turizm fuarlarına katılma kararı alındı.

Kuç cenneti görücüye çıkıyorİzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Kuş Cenneti’ni Koruma ve Geliştirme Birliği Başkanı Aziz Kocaoğlu, ülkemizde ve dünyada yaşanan son olaylarının menfi etkisinden sonra turizmcilerle ve diğer ilgili kurumlarla yapılan toplantı ardından İzmir için tanıtım atağına geçme kararı alındığını, Kuş Cenneti’nin de bu paketin içinde yer alması gerektiğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak uzun süredir Kuş Cenneti için birçok proje yürüttüklerini ifade eden Başkan Aziz Kocaoğlu, şöyle dedi:

"İzmir Kuş Cenneti’nde yapılan çalışmalarla eksiklerin giderilmesi yönünde ciddi adımlar atılmış ve hem çeşitlilik hem de nitelik ve nicelik olarak dünyanın sayılı kuş cennetlerinden birisi haline getirilmiştir. İzmir’in bu değerinin korunması ve gelişmesi için yoğun çaba gösterilmektedir. Fuarlara katılmanın Kuş Cenneti’nin tanıtımı açısından yararlı olacağına inanıyoruz."

Kuç cenneti görücüye çıkıyor


İzmir Kuş Cenneti, 9-13 Mart tarihleri arasında Almanya’da düzenlenecek ITB Berlin Turizm Fuarı, 25-25 Nisan tarihleri arasında Dubai’de düzenlenecek Arabian Travel Market Turizm Fuarı ve 19-22 Mayıs tarihlerin arasında Şangay’da düzenlenecek WTF Çin Turizm Fuarı’nda tanıtılacak.


Kuç cenneti görücüye çıkıyor

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle