Ege Haberleri

  KSK’yi stres bastı

  Ulaş SAĞ, Ergin KARATAŞ / İZMİR, (DHA)
  04.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Karşıyaka Asbaşkanı Tayfun Yelkenbiçer, PFDK’nın Mustafa Sevgi, Barış Memiş ve kulübe vereceği cezaları perşembe günü açıklayabileceğini söylerken; Tiago, Baykal, Erçağ ve Fırat’tan alınan numunelerin sonuçları da büyük önem taşıyor.

  ÖNCE Mustafa Sevgi ve Barış Memiş’te yasaklı madde çıkmasıyla sarsılan, ardından TFF Doping Kurulu Başkanı Prof. Dr. Turgay Atasü’nün, “Futbolda ilk kez organize doping vakasıyla karşılaşıyorum” sözleriyle iyice gerilen Karşıyaka, PFDK’dan perşembe günü çıkacak karar ile Hacettepe Üniversitesi’nden Tiago, Baykal, Erçağ, Fırat konusunda yapılacak açıklamayı stres içinde bekliyor. Güngören maçında numune alınan Tiago-Baykal ile kupadaki Bursa karşılaşmasından sonra doping testine tabi tutulan Erçağ-Fırat ikilisinin temiz çıkması için dua eden yeşil-kırmızılılar, aksi takdirde tarihinin en zor günleriyle baş başa kalacak.

  FENERBAHÇE OLAYI

  Mustafa ve Barış’ın (B) numunelerinin de pozitif çıkması üzerine PFDK’ya savunma gönderen Karşıyaka, Bayanlar Basketbol Ligi’ndeki F.Bahçe-Beşiktaş maçında patlak veren doping olayını da takibe aldı. Avustralyalı Taylor’ın teste güvenmediğini söyleyip numune vermek istememesi, Fenerbahçe’nin, “Hacettepe’ye güvenmiyoruz” diyerek Köln’de inceleme yapılmasını talep etmesi, “Dopingten canı yanan KSK’nin tavrı ne olacak?” sorusunu gündeme getirdi. Karşıyaka Asbaşkanı Tayfun Yelkenbiçer, (B) numunesi sonucu açıklanmadan önce kendilerinin de, “Köln’de de test yapılsın” talebinde bulunduklarını, ancak sürecin nasıl geliştiğini bilmediklerini söyledi.

  BÖYLE BİR LÜKS YOK

  TFF Dopingle Mücadele Kurulu Üyesi Prof. Dr. Rüştü Güner ne F.Bahçe, ne de KSK’nin böyle bir şey isteme lüksü bulunmadığını, Hacettepe’nin WADA’ya üye bir kurum olduğunu dile getirdi. “A ve B numelerine aynı yerde test yapılır. (B) numunesinin Köln’e gönderilmesi gibi bir şey asla söz konusu olamaz” diyen Güner, KSK’li Tolga’nın, “Ben de teste girdim, ama bir şey çıkmadı” sözlerine de değindi. Güner, “Raporda mutlaka belirtilmiştir. (Nasıl olsa bir şey çıkmadı) rahatlığıyla doz aşımı söz konusu olabilir” dedi. PFDK’nın Mustafa ve Barış’a 2’şer yıl, KSK’ye para cezası vermesi beklenirken, diğer 4 oyuncudan çıkacak sonuçlar hayati önem taşıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı