Ege Haberleri

  Köyceğiz şehidine ağlıyor

  Ercan KAYLI - Cihan KAYA / DALAMAN, KÖYCEĞİZ (Muğla), (DHA)
  05.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  SİİRT'in Beytüşşebab İlçesi'nde düzenlenen hain saldırıda şehit olan asteğmen Burak Erdi Uysal'ın (23) cenazesi baba ocağı olan Muğla'ya getirildi.  Beytüşşebab ve çevresindeki polis ve askeri üs bölgelerine Pazar gecesi saat 22.00 sıralarında PKK'lı teröristlerce uzun namlulu silah ve roketatarlarla düzenlenen saldırıda şehit olan asteğmen Burak Erdi Uysal'ın cenazesi C 160 tipi askeri uçakla Muğla'nın Dalaman Havalimanı'na getirildi. Ailesi ve binlerce kişi tarafından karşılanan Türk bayrağına sarılı cenaze, Köyceğiz Belediyesi'ne ait taşıma aracını alındı. Cenaze buradan büyük bir konvoy eşliğinde Köyceğiz'e bağlı Yangı Köyü'ne götürülmek üzere yola çıktı.
  PARA BİRİKTİRMEK İSTİYORDU
  Genç yaşında şehit düşen Trakya Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü mezunu Burak Erdi Uysal'ın ölümü doğup büyüdüğü yangı Köyü'nde de büyük üzüntüye neden oldu. Yangı Köyü Muhtarı Reşat Tunal, genç mimarın mezun olduktan sonra Ortaca'da bir inşaat firmasında çalışmaya başladığını belirterek, “Daha sonra askere gitme kararı aldı. Uzun dönemi tercih etti. Böylece para biriktirmek ve döndükten sonra bir iş kurmak istiyordu” dedi.
  52 GÜN SONRA TERHİS OLACAKTI
  Muhtar Reşat Tunal, Burak Erdi Uysal'ın geçen yıl Aralık ayında askere gittiğini belirterek, “Terhisine 52 gün kalmıştı. Askerliği bitince köye gelip anne ve babasının yanında yaşayacağını söylüyordu. Hiç kimseyle bir sorunu yoktu. Köyde çok sevilen biriydi. Evine ve ailesine bağlı bir gencimizdi. Allah rahmet eylesin” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı