Ege Haberleri

  Köyceğiz’de Türk Filmleri buluşması

  Mustafa SARIİPEK / KÖYCEĞİZ, (DHA)
  11.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dördüncü Köyceğiz Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivali, Ekrem Bora, Nebahat Çehre ve Erden Kıral gibi ünlü oyuncular, yönetmenler ve yaklaşık iki bin kişinin katılımıyla başladı.

  Festival boyunca 13 filmin gösterileceği Köyceğiz’in CHP’li Belediye Başkanı Salih Erbay, "Kültür Bakanlığının da desteğiyle dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Köyceğiz Altın Aslan Film Festivalinin gelecek nesillere kalıcı ve anlamlı şeyler aktarabilmenin en güzel yolu olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla da sinemayla çok daha geniş kitlelere ulaşabilmenin de mutluluğunu Köyceğiz’de hep birlikte yaşıyoruz. Herkesin oturduğu, yaşadığı mekan kendine güzeldir ama Köyceğiz bir başka güzel. Göl kenarında, sığla ormanlarının arasında, her türlü altyapısı tamamlanmış ve çeşmeden akan suyunun içilebildiği yaşanabilir bir kentte, doğru dürüst sinemanın bulunmadığı bir kentte böyle bir festival düzenlemenin mutluluğunu yaşıyoruz. 2001 yılından bu yana sinema günleri adı altında festival düzenleyip burada Türk filmlerini gösteriyoruz. Bu festival içinde de ayrıca bu Altın Aslan Film Festivali’ni düzenliyoruz. Bu yıl halk jürisi oluşturduk ve onların vereceği puanlarla ödül alacak film, sanatçı ve yönetmenlerini seçeceğiz" dedi.

  Festival boyunca "Vicdan", "Başka Semtin Çocukları", "Bereketli Topraklar", "Gökten Üç Elma Düştü", "Soğuktu ve Yağmur Çiseliyordu", "Pandora’nın Kutusu", "Seyithan", "Devrim Arabaları", "Çılgınlar", "Sonbahar", "Gölgesizler" ve "Nokta" isimli filmlerin yanı sıra Fransa Ayeaye Film Festivali filmleri ile Selçuk Üniversitesi öğrencilerinin çektiği kısa filmler gösterilecek.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı