Ege Haberleri

  Köy çocukları şehirle tanışıyor

  Cavit AKGÜN / MUĞLA, (DHA)
  16.08.2014 - 01:25 | Son Güncelleme:

  MUĞLA'da Menteşe Belediyesi, 'Mutlu çocuklar, umutlu yarınlar' sloganıyla hayata geçirilen 'Eğlenmek Hepimizin Hakkı' isimli proje kapsamında, kırsalda yaşayan 7-12 yaş arasındaki çocuklar için sinema, gezi gibi aktiviteler düzenliyor.

  Menteşe İlçesi'nde hayata geçirilen 'Eğlenmek Hepimizin Hakkı' isimli proje kapsamında 10 köyden 40 çocuk, ilk olarak CHP'li Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş'ü makamında ziyaret etti. Daha sonra sinemaya giden çocuklar, burada patlamış mısır ve meyve suyu eşliğinde 'Ejderhanı Nasıl Eğitirsin– 2' adlı filmi izledi. Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezi'ne geçen çocuklar, burada Başkan Gümüş ile yemek yedi. Gümüş, yemek sonrası çocuklara dondurma dağıttı. Beş gün sürecek olan etkinlik çerçevesinde, her gün 10 köyün çocukları Menteşe'de gönüllerince eğlenecek.

  Başkan Bahattin Gümüş, "Her gün kırsaldaki 10 mahallemizin çocuklarını ücretsiz araçlarımız ile ilçe merkezimize getiriyoruz. Burada onları yine ücretsiz sinemaya götürüyor, gezdiriyoruz. Kısacası güzel bir gün geçirmelerini sağlıyoruz. Biliyorsunuz ben de köy çocuğuyum. İçlerinde hayatında ilk defa sinemaya giden çocuklarımız var. Köyde yaşayan çocuklarımızın, kentte yaşayan çocuklarımız gibi sosyal aktivitelerden yararlanmalarını istiyorum. Sinemaya gitmek, gezmek onların da hakkı" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı