Ege Haberleri

  Köşk orkestrasını bile dolandırdı

  Hakan ALTUT / MUĞLA, (DHA)
  03.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Belediye başkanının imzasını taklit ederek dolandırıcılık yapan Yakup Ertekin, son işinde yakalandı. Ertekin’in bakanlığı bile dolandırdığı ortaya çıktı.

  KENDİSİNİ Kahramanmaraş’ın Bakraç Belde Belediyesi’nde görevli sayman olarak tanıtan Yakup Ertekin, (49) Muğla Tarım İl Müdürlüğü’yle irtibata geçti. Ertekin, Bakanlıkça bir yıl önce Tarım İl Müdürlüğü’ne devredilen kısa bir süre işletildikten sonra kapatılan Marmaris İçmeler’deki Maliye Kampı’ndaki, demirbaştan düşülmüş atıl durumdaki mutfak eşyalarını, belediye adına alacağını bildirdi.

  Sahte belgeler gösterdi

  Tarım İl Müdürlüğü’ne gelen Ertekin, Sayman Şakir Tekin’e, AKP’li Bakraç Belediye Başkanı Davut Yalçın’ın imzasını taklit ettiği, sahte belgeleri gösterdikten sonra, Marmaris’e gidip Maliye Kampı’nı gezdi. Kampta atıl durumda, 75 bin YTL değerinde mutfak eşyası olduğunu gören Ertekin, nakliye için İzmir’den kamyon çağıracağını, söyledi. Kamyonun bir gün sonra geleceğini belirten Ertekin, misafirhaneye yerleştirildi.

  Uykuda yakalandı

  Sayman Şakir Tekin, Bakraç Belediyesi’ni aradı. Belediye Başkanı Davut Yalçın, kendisinin böyle bir talebi olmadığını, kendisinin adını ve imzasını kullananan bir kişinin dolandırıcılık yaptığını belirtti. Ertekin kaldığı misafirhanede, uyurken yakalandı. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Eti Genel Müdürlüğü, Tarım Bakanlığı’nın da aralarında bulunduğu bir çok kurum ve kuruluşu aynı yöntemle dolandırdığı ortaya çıkan Yakup Ertekin, tutuklandı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı