Ege Haberleri

  KOSGEB kursları girişimcilerin önünü açıyor

  Hürriyet Haber
  21.09.2013 - 01:49 | Son Güncelleme:

  Terziler Odası ile KOSGEB işbirliği altında düzenlenen girişimcilik eğitimlerini başarıyla bitiren Zeliha Karakundakoğlu, yeni işyerini törenle açtı.


  İzmir Terziler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mevlüt Turun ile KOSGEB İzmir Güney Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa Çanakçı'nın açılış kurdelasını kestiği Kar Kuru Temizleme ve Ütü evi, Bornova EVKA 3'de hizmete girdi. Açılışta Zeliha Karakundakoğlu'nu kutlayan İzmir Terziler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mevlüt Turun, ekonominin sıkıntılı olduğu bir dönemde yeni işyerlerinin açılmasını önemsediklerini kaydetti.
  Ekonomik koşulların özellikle küçük işletmeleri olumsuz etkilediğine dikkat çeken Mevlüt Turun, “Böylesine güç bir dönemde yeni işyeri açarak üretime ve istihdama katkı sağlamak, yanında personel çalıştırarak istihdama destek vermek takdir edilmesi gereken bir durum. Ekonomik zorluklar borçlanarak değil, üretimi ve istihdamı artırarak aşılacaktır. Girişimcilik ruhunu medeni cesaretiyle harmanlayan Karakundakoğlu gibi örneklerin çoğalması en büyük arzumuz” diye konuştu.
  Düzenlenen eğitimlerle sektöre yeni potansiyel kazandırılmasını hedeflediklerini ifade eden Turun, “Genç tasarımcı ve modacılara destek olmak görevimizdir. Bugünkü açılışımızla çalışmalarımızın ilk meyvesini aldık. Sektöre yeni girişimcilerin kazandırılması iş demek, sektör ile uğraşan insanların çoğalması, mesleğin güçlenmesi demek, yeni istihdam olanakları demek. Oda yöneticileri olarak sektörü ve üyelerimizi güçlendirmek, meslektaşlarımızın iş potansiyelini artıracak girişimlerde bulunmak asli görevimiz” dedi.
  KOSGEB kurslarıyla 30 bin lira geri ödemesiz, 70 bin lira da faizsiz ve komisyonsuz geri ödemeli destek imkanı sağlandığını hatırlatan KOSGEB İzmir Güney Hizmeti Merkezi Müdürü Mustafa Çanakçı ise, TUİK verilerine göre İzmir'in en fazla işsizi olan iller içinde yer aldığını kaydetti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı