Ege Haberleri

  Korsan nakliyeci ile kıyasıya savaş

  Hürriyet Haber
  25.09.2013 - 01:18 | Son Güncelleme:

  Ege Bölgesi Evden Eve Nakliyeciler Derneği, sektörlerinin disipline edilerek kurumsallaşması adına yaptığı çalışmaları olgunlaştırdı.

  Korsan olarak nitelendirilen ve tüketicilerin mağduriyetine de neden olan belgesiz ve kayıtdışı taşımacılık yapanlarla da mücadele edecek olan dernek, bu konuda kamuoyu oluşturulması için de çeşitli projeler yürütecek.

  İzmir’in değişik noktalarına asılacak pankartlarla, tüketicilerin mağduriyet yaşamamaları için evlerini taşıtırken belgeli ve kayıtlı firmaları tercih etmeleriyle ilgili olarak tanıtım çalışması yapacak olan Ege Evden Eve Nakliyeciler Derneği, bu şekilde evden eve nakliye sektörünü disipline etmenin yollarını arayacak. Dernek Başkanı Menduh Sevinç, kendilerine belgesiz ve yetkisiz taşıyıcılarla taşındıktan sonra, ‘eşyalarım zarar gördü’, ‘benden anlaştığımızdan daha fazla para talep ettiler’, ‘hasarımı karşılayacaklarını söylediler, ama bu firmaya ulaşamıyorum’ şeklinde çok sayıda şikayet geldiğini belirterek, “Kentimizdeki korsan taşımacılarla mücadele etmeye kararlıyız. Ancak bu noktada tüketicilere de önemli görevler düştüğünü düşünüyoruz. 50 – 100 lira için, lütfen belgesiz ve yetkisiz kişilerle taşınma yoluna gitmesinler. Çünkü sonrasında çok büyük zararlar görürler ve mağdur olurlar. Derneğimize üye firmalar gibi belgeli firmalarla taşınmayı tercih edenler ise asla pişman olmaz, gördükleri bir zarar olursa da mutlaka tazmin edilir” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı