Ege Haberleri

  Korkup ateş etmiş!

  Erdem SÜREK - Vural BOZOK / GÖKÇEADA, (Çanakkale) (DHA)
  09.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ÇANAKKALE'nin Gökçeada İlçesi'nde, bir erkek akrabasının ilişkisi olduğunu ileri sürdüğü Rum asıllı Türk vatandaşı Panayota Sofyano (29) tabancayla yaralayıp, annesi Sofya Sofyano'yu (58) ise öldüren F.K.'nin (45) jandarmadaki sorgusunun sürdüğü bildirildi. F.K.'nin, anne-kıza çıkan tartışma sırasında üzerine yürümeleri üzerine korkup, ateş ettiğini söylediği öğrenildi.

  Gökçeada'ya bağlı Dereköy'de besicilik yapan evli, F.K. (45), iddiaya göre, adının Mustafa olduğu öğrenilen akrabasının 2 yıldır Rum asıllı Panayota Sofyano ile birlikte olmasını kabullenemeyip, konuşmak için genç kadının evine gitti. İki kadının görüşmesine Sofyano'nun annesi Sofya Sofyano da katıldı.

  F.K.'nin, Safyano'dan bekar olan akrabasıyla ilişkisini sonlandırmasını istemesi üzerine aralarında tartışma çıktı. Tartışmanın uzaması üzerine yanındaki ruhsatsız tabancayı ateşleyen F.K., anne-kızı ikişer kurşunla göğüslerinden vurdu. Evli olan anne Sofya Sofyano'nun olay yerinde yaşamını yitirirken, ağır yaralanan bekar kızı Panayota Sofyano ambulans bot ile Çanakkale Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan Sofyano'nun durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

  OTOPSİ YAPILACAK

  Anne Sofyano'nun cesedi, olay yerindeki incelemenin ardından Gökçeada Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Savcılığın talimatı üzerine, Sofyano'nun belediyeye ait cenaze aracıyla hastane morgundan sabah alınan cenazesi Kuzu Limanı'ndan feribotla önce Eceabat İlçesi yakınlarındaki Kabatepe Limanı'na, buradan da otopsi için karayoluyla Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu'na götürüldü.

  JANDARMAYA TESLİM OLDU

  Olayın ardından suç aleti tabancayla jandarmaya teslim olan F.K., cinayeti tüm detaylarıyla ifadesinde anlattı. F.K., olaydan sonra ilk ifadesinde olduğu gibi silah kullanmasına yol açan tartışmanın nedenini Rum asıllı Türk vatandaşı Panayota Sofyano’nun bir yakını ile arkadaşlık etmesi ve sevgili olmasına bağladığını belirtip, “Çıkan tartışma sonrası anne kızın üzerime yürümesinden korkuya kapıldım. Yanımda bulundurduğum 7.65 çaplı ruhsatsız tabancayı kullanmak zorunda kaldım” dediği öğrenildi.

  F.K.’nin işlemlerininr arından bugün akşam saatlerinde adliyeye sevk edileceği bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı