Ege Haberleri

  Korgeneral Akbaş’tan Vali Tuna’ya ziyaret

  Burak GEZEN / ÇANAKKALE (DHA)
  16.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Harp Akademileri Komutanlığı görevine atanan Korgeneral Raif Akbaş, Vali Güngör Azim Tuna’ya veda ziyaretinde bulundu.


  Valilik girişinde Polis Merasim Mangası tarafından karşılanan Korgeneral Raif Akbaş, ardından Vali Güngör Azim Tuna’nın makamına geçti. Vali Tuna, Çanakkale Savaşları’nı anma törenleri dolayısıyla Korgeneral Raif Akbaş ile organizasyonlarda sık sık biraraya geldiklerini, en ince noktasına kadar birlikte çalıştıklarını ve hiçbir sorun yaşamadıklarını belirtti. Tuna, “Verdiği her türlü katkıdan dolayı komutanımıza teşekkür ediyorum” dedi. Korgeneral Raif Akbaş ise Vali Tuna’ya, “Birlikte çalıştığımız süre içinde özellikle tarih kokan bu ilde, 2’nci Kolordu Komutanı olarak sağlamış olduğunuz destek ve işbirliğinden dolayı tüm arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum. Çanakkale’yi unutmayacağız, Gelibolu’yu unutmak mümkün değil” diye konuştu.
  Ziyaretin sonunda Vali Tuna, Korgeneral Akbaş’a çeşitli hediyeler verdi. Akbaş, ziyaretçi defterini imzaladıktan sonra Valilik'ten ayrıldı.
  2010 yılında 2’nci Kolordu Komutanlığı görevine başlayan Korgeneral Raif Akbaş, geçtiğimiz günlerde, YAŞ toplantısı sonrasında İstanbul Harp Akademileri Komutanlığı görevine atandı. 2’nci Kolordu Komutanlığı görevine ise Kara Harp Okulu Komutanlığı’ndan Korgeneral Ferit Güler atandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı