Ege Haberleri

  Körfez’e köprü değil tüp geçit ancak başka yere

  Turan GÜLTEKİN, (DHA)
  17.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ULAŞTIRMA eski Bakanı ve AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, kentle ilgili projelerinin 25 Mayıs’ta paylaşılacak hale geleceğini söyledi.

  Bugüne kadar yaptığı çalışmalarla bundan sonra yapacaklarını anlatan Yıldırım, İzmir’de bir aydır gördükleri en büyük sorunların sahilde altyapı ve ulaşım, gecekonduda ise işsizlik, ulaşım ve altyapı olduğunu belirtti. İzmir’deki ulaşım, işsizlik, marka kent olma gibi sorunları çözmek için çeşitli projeler hazırladıklarını kaydeden Binali Yıldırım, “Başbakanımızın İzmir’deki çılgın projesi bir değil, birçok var. Hepsi de İzmir’in ihtiyacı olan projeler. Belki hepinizin bildiği projeler. Tek farkı üzerinde çalışılmış, uygulanılabilirliği görülmüş, planlaması yapılmış olması” dedi.

  Raporlar olumsuz çıkmış

  Yıldırım, Körfez’e yapılması düşünülen tüp geçitle ilgili soruya ise daha önce düşünülen yerin değiştirildiğini yanıtını verdi. Yeni güzergah konusunda ısrarlara rağmen açıklama yapmayan Binali Yıldırım, “Daha önce İnciraltı’yla Çiğli arasına planlanan tüp geçitten fizibilite raporlarının olumsuz çıkması nedeniyle vazgeçtik. Yeni bir rapor hazırlattık ve uygun çıktı. Şimdi tüp geçiti yeni güzergahında yapacağız” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı